E, 5.12.2022

Tarkvaraarendajate kutsevõistlus keskendub noorte vaimsele tervisele

PM Haridusportaal
Tarkvaraarendajate kutsevõistlus keskendub noorte vaimsele tervisele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Anna-Kaisa Oidermaa sõnul on vaimse tervise raskused noorte peamine terviseprobleem.
Anna-Kaisa Oidermaa sõnul on vaimse tervise raskused noorte peamine terviseprobleem. Foto: Ekvilibrist/peaasi

Haridus- ja noorteamet ning Tallinna Polütehnikum korraldavad kolmapäevast reedeni Noor Meister 2022 tarkvaraarendajate kutsemeistrivõistluse, mille keskne teema on noorte vaimne tervis ja heaolu.

Võistlus toimub esmakordselt häkatoni formaadis, kus osaleb kaheksa neljaliikmelist võistkonda viiest kutsekoolist. Meeskondade ülesandeks on luua IT-lahendus, mis aitab kasutajal vaimsest pingest üle saada.

Kliiniline psühholoog ja peaasi.ee tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa sõnul on vaimse tervise raskused noorte peamine terviseprobleem ning kriisides on see veelgi selgemini välja joonistunud.

«Peame astuma nutikaid ja kiireid samme, et noored saaksid elada, õppida ja anda oma panuse ühiskonna arengusse. On selge, et uusi ja sobilikke lahendusi saavad pakkuda ka noored ise – kes teaks paremini, mida neil enda aitamiseks vaja on. Seetõttu on eriti tervitatav, et seekordse Noore Meistri kutsemeistrivõistluse fookuses on teema, mis noori mõjutab,» rääkis Oidermaa võistlusülesandest.

Kutsemeistrivõistlusel osalevad õpilased pea kõigist kutsekoolidest, kus tarkvaraarendust õpetatakse. Need on Ida-Virumaa kutsehariduskeskus, Tartu rakenduslik kolledž, Tallinna polütehnikum, Kuressaare ametikool ja Tallinna tööstushariduskeskus.

IT-õpet kutse- ja kõrghariduses arendatakse IT Akadeemia programmi abil. Haridus- ja noorteameti IT Akadeemia programmijuhi Signe Ambre sõnul pakuvad IT Akadeemias osalevad koolid infotehnoloogiast huvitatud noortele võimaluse juba peale põhikooli süvendatult infotehnoloogiat õppida.

«Õppetöös püütakse järjest enam rakendada selliseid lähenemisi, mida kasutavad ka IT-firmad. Kutsemeistrivõistlusel osalemine on üks õppimise vorm ja nii kasutame ka siin häkatoni formaati, mis on start-up maailmas kiire võimalus ideest esimese prototüübini jõuda,» tutvustas Ambre.

Tarkvaraarendajate kutsemeistrivõistluse avavad kolmapäeval Tallinnas A. Le Coq Arena Arena saalis haridus- ja noorteameti peadirektor Jaak Raie ning Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu juhatuse liige ja PlayTech Estonia direktor Ivo Lasn.

Ürituse meediapartner on Postimees. Võistluse avamist ning võistkondade ja lähteülesande tutvustust saab jälgida kolmapäeval kella 14.30–15.30. Võistlustööde tutvustused algavad reedel kell 13 ja võitja selgub kell 14.30. Otseülekandeid saab jälgida Postimehe vahendusel siit:

23. novembril kell 14.30–16.00:

Noore Meistri kutsemeistrivõistlxused toimuvad alates 2009. aastast üle Eesti. Võistluste eesmärk on tutvustada ja populariseerida kutseõppealasid, ka annavad need ülevaate kutsehariduse ja kutseoskuste tasemest. Võistlused toimuvad enam kui kahekümnel erialal, sh puidu, metalli, tehnika, infotehnoloogia, teeninduse, toitlustuse ja teistes valdkondades. Parimad võistlejad saavad Eestit esindada rahvusvahelistel võistlustel WorldSkills ja EuroSkills. Kutsemeistrivõistlusi korraldab hanridus- ja noorteamet.

IT Akadeemia on Eesti riigi, ülikoolide, kutsekoolide ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaga (IKT) ettevõtete koostööprogramm IKT-ga seotud hariduse kvaliteedi tõstmiseks, valdkonna teaduse arendamiseks ning vajaliku tööjõuressursi tagamiseks. IT Akadeemia programmi koordineerib haridus- ja noorteamet.

Märksõnad
Tagasi üles