P, 27.11.2022

Tallinna Ülikool ootab kõiki uudishimulikke oma silmaringi avardama

PM Haridusportaal
Tallinna Ülikool ootab kõiki uudishimulikke oma silmaringi avardama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallinna Ülikooli Terra hoone.
Tallinna Ülikooli Terra hoone. Foto: Mihkel Maripuu

Eesti president Alar Karis tegi üleskutse 17. novembril uudishimu päeva tähistada ning sel puhul korraldab Tallinna Ülikool (TLÜ) suure silmaringi avardava koolipäeva «Mida õpikutes ei räägita».

Koolitunnid on seotud koolis õpitavaga, kuid keskenduvad rohkem päevakajalistele teemadele, nagu vaimne tervis, keskkonnahoid, meedia võim, väikeriikide kaitse ja muule sellisele. Tunde annavad ülikooli tunnustatud teadlased ja õppejõud.

Uudishimu päeva korraldaja Tallinna Ülikooli teaduskommunikatsiooni peaspetsialist Silvia-Kristiin Kase sõnul on päev mõeldud eelkõige gümnaasiumiastme õpilastele ning päev on ette valmistatud eelkõige nende õppeprogrammi peale mõeldes. «Tunde on kõigil võimalik vaadata otseülekandes ja ka järelvaatamises, seega ootame igas vanuses uudishimulikke meiega ühinema,» lisas Kask.

Lisaks ülekandele pakuti koolidele võimalus gümnaasiumiklassidega kohapeale tulla. «Huvi osa võtta koolipäevast Tallinna Ülikoolis oli üle ootuste suur,» avalikustas Kask. «Meie kõige suurem auditoorium sai täis vaid veidi enam kui nädalaga ja ülikooli on uudishimu päeval tulemas rohkem kui 300 noort. Anname sel päeval tunde Eesti kõige suuremale klassile.»

Uudishimu päeval annavad tunde religiooniarheoloog Tõnno Jonuks, ajakirjanik Külli-Riin Tigasson, sotsiaaltervishoiu professor Merike Sisask, rahvusvaheliste suhete dotsent Matthew Crandall, matemaatika dotsent Maria Zeltser ja ökohüdroloogia professor Jaanus Terasmaa.

Märksõnad
Tagasi üles