P, 27.11.2022

Noorsootöönädal toob oma kogemusi jagama Kelly Sildaru ja Villemdrillemi

PM Haridusportaal
Noorsootöönädal toob oma kogemusi jagama Kelly Sildaru ja Villemdrillemi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kelly Sildaru
Kelly Sildaru Foto: Madis Veltman

Esmaspäeval alanud noorsootöö nädala fookuses on loomingulisuse ja loovuse eri tahkude avamine ning teiste hulgas tulevad oma kogemusest rääkima ka olümpial medali võitnud Kelly Sildaru ja muusik Villemdrillem.

Noorsootöö nädal toimub haridus- ja noorteameti ning noorteinfoportaali Teeviit eestvedamisel. Nädala raames toimuvad üritused, lisaks jagatakse sotsiaalmeedias teemaviite all #loovuskapistvälja hetki, mil tavalistele olukordadele on ebatavaliselt lähenetud.

Loovusel pole piire

«Kampaania toob esile, et loovus ei avaldu pelgalt klassikalistes loometegevustes, nagu laulmine, tantsimine või joonistamine, vaid on palju laiem mõiste. Loominguline saab olla ka matemaatilisi tehteid tehes, ettevõtet ehitades, sõnu seades, aruteluõhtut või noortelaagrit korraldades ja kõigis muudes tegevustes,» rääkis haridus- ja noorteameti noorsootöö nädala projektijuht Liis Enson.

«Noortevaldkonnas on loovus erilisel kohal – just noorsootöös ja noorsootöötajate eestvedamisel saavad noored ise teha, katsetada, koolis õpitud teadmisi ja oskusi päriselus rakendada,» sõnas haridus- ja noorteameti peadirektor Jaak Raie. «Kuigi loov saab olla ka üksi, usun, et tõeliselt põnevad ideed tekivad just üheskoos ja julgustan nii noori, noortevaldkonnas tegutsejaid kui kõiki teisi olema tänavusel noorsootöö nädalal julged ja ühiselt oma loomingulist poolt avama,» lisas Raie.

Loovust arendatakse aastaid

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi kaasprofessor ning inspiratsioonipäeva üks kõneleja Jaan Aru tõi välja, et loovus ei avaldu ainult ühes hetkes, vaid on midagi, mida ehitatakse üle aastate. «Praegu omandatavad teadmised võivad vormuda alles aastaid hiljem millekski uueks ja põnevaks, olgu selleks siis teadusprojekt, ettevõte, enda kätega meisterdatud teos või midagi muud,» rõhutas Aru.

Ta lisas, et loovuse avamisel ei pea kõiges originaalne olema, vastupidi, kasulik on teada ka seda, mida sinu teemadel varem ette on võetud.

Inspiratsioonipäev ootab huvilisi

Teisipäevasel inspiratsioonipäeval saavad veebi vahendusel kaasa lüüa kõik huvilised. «Kutsume kõiki üles ettekannet ühiselt vaatama, veebiülekande keskele on jäetud aega kohapealseks aruteluks,» rääkis Enson.

Inspiratsioonipäeva peaesinejaks on Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi kaasprofessor Jaan Aru. Sõna saavad ka neli inspireerivat noort: Kelly Sildaru, Villemdrillem, Karl Vilhem Valter ja Maria Rahamägi. Päeva juhib Daniel Levi. Lisainfo ja inspiratsioonipäevale registreerimine on aadressil www.teeviit.ee/registreeri-inspiratsioonipaevale-igauks-on-loov.

Noorsootöö nädala tegevustega saab lähemalt tutvuda veebilehel www.noorsootoonadal.ee. Infot leiab ka noorteportaali Teeviit Instagramist ja Facebookist. Sotsiaalmeedias koonduvad loovad ideed teemaviite alla #loovuskapistvälja.

Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning haridus- ja noorteameti elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi «Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine» raames.

Märksõnad
Tagasi üles