EKSPERT EETRIS ⟩ Joosep Susi: «Kirjandusõpetus peab lähtuma õpilasest!»

Claire Peinar
, Postimees TV toimetaja
Copy

26. oktoobril tuleb Eesti Kirjanike Liidu 100. sünniaastapäeva tuules juttu muutunud lugemisharjumustest ning õppijakesksest kirjandusõpetusest, samuti ainekavade muutumisest, kirjandusdidaktilistest põhimõtetest ja emakeelest.

Tallinna Ülikooli vestlussaates «Ekspert eetris» on külas kirjandusteadlane, -kriitik ja pedagoog, eesti luule uurija, Tallinna Ülikooli kirjandusõpetuse ja eesti kirjanduse nooremlektor ja Tartu Ülikooli eesti kirjanduse doktorant Joosep Susi.

Joosep Susi on kirjandusringkondades tuntud kui uue põlvkonna kirjandusteadlane, kes uurib nüüdisluulet ja lüürikateooriat. Samal ajal õpetab ta emakeeleõpetajaid ja on süvenenud kirjandusdidaktika, iseäranis luuledidaktika maailma ning temast on saanud üks kirjandusõpetuse kirglikumaid eestkõnelejaid.

Susi on muu hulgas kirjandusteoste analüüsile ja tõlgendamisele pühendatud Videoõpsi loengute autor. Videokursus on mõeldud ennekõike küll gümnaasiumi kirjanduseõpetuse toetamiseks, aga sobib kasutamiseks ka laiemalt. Õpetajate jaoks aitavad videod rikastada kirjanduse tunde, võimaldavad tõhusamalt läbi viia pööratud ja iseseisvat õpet ning annavad mõtteid, milliste nurkade alt ilukirjandusteostele läheneda.

Saadet juhib Tallinna Ülikooli ettevõtluskoostöö ja teadmussiirde juht Aija Sakova.

Saatesari «Ekspert eetris» vahendab põnevaid, silmaringi avardavad ja harivaid teemasid, olgu tegu tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidikaga. Saates arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega praegu aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad kõiki. Teadlaste roll on ühiskonnas tähtsam kui kunagi varem. Iga päev paiskab õhku rohkem küsimusi kui vastuseid. Selguseks, uuteks lahendusteks ja tarkadeks otsusteks, olgu riigi või inimese tasandil, on vaja tõenduspõhisust.

«Ekspert eetris» sai alguse 2020. aasta kevadel ning pälvis oma teemapüstitustega 2020. aasta teaduse populariseerija tunnustuse.

Varasemaid saateid saab järele vaadata Tallinna Ülikooli veebilehel ja tv.postimees.ee.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles