Sellisena kirjeldas Laura liikumise «Reeded tuleviku nimel» (ingl Fridays for Future ehk FfF) peamissiooni. Oma emotsionaalsetes kõnedes on Greta Thunberg alates 2018. aastast korduvalt rääkinud kliimamuutusest kui õigluse küsimusest ja juhtinud tähelepanu noorte põlvkondade kaotatud tulevikule.
Nimetades kliimamuutust just kliimakriisiks, on kliimaaktivistide liikumine pälvinud meedia ja poliitilist tähelepanu üle maailma ning innustanud kümneid tuhandeid noori end sellel teemal harima ja poliitilisi muutusi nõudma. Liiga mustade tulevikustsenaariumide edastamise eest on aga just kliimakommunikatsiooni valdkonnas hoiatatud aastakümneid, eeldades, et sellest tekkiv masendus viib apaatiani, paneb inimesi kliima- ja keskkonnamuutuse teemat ignoreerima või ekstreemsel juhul isegi inimtekkelist kliimamuutust eitama. Selles kontekstis tundub päris üllatav ja intuitsioonivastane, et sõnum kliimakriisist tõi ka Eestis 2019. aasta märtsi ülemaailmsele kliimastreigile streikima üle poole tuhande noore.
Norra Bygdaby kogukonnas püüti ärevusega toime tulla nn kogukondliku ignoreerimise (ingl social denial) strateegia abil.
Kliimamuutuse eitamise ja ignoreerimise põhjuseid võib olla mitu: puudulikud teadmised, eksitavast informatsioonist lähtumine, hirm kaotada saavutatud heaolutaset ja palju muud. Üks tuntud uuring Norra Bygdaby kogukonnast on ilmekalt tähelepanu juhtinud asjaolule, et ka liigne mure kliima- ja keskkonnamuutuste pärast võib põhjustada passiivset käitumist. Kuidas nii? Kas mure ei peaks justkui panema meid tegutsema, nõudma lahendusi, muutma oma igapäevast asjaajamist keskkonnasäästlikumaks? Teadlikkus kliima- ja keskkonnamuutustest ning tulevikust võib esile kutsuda tugevaid emotsioone, nagu kurbus, ärevus, ängistus, lein, viha, depressioon või stress (Stanley, 2021).
Kroonilist hirmu keskkonna hävimise pärast nimetatakse ka öko-, rohe- või kliimaärevuseks. Tegemist on väga häiriva emotsiooniga (Norgaard, 2011), mida on pika aja vältel raske taluda. Norra Bygdaby kogukonnas püüti ärevusega toime tulla nn kogukondliku ignoreerimise (ingl social denial) strateegia abil. See tähendab, et ühest küljest teati kliima- ja keskkonnamuutustest palju ning mure oli suur, kuid inimesed ei rakendanud neid teadmisi ega väljendanud oma muret igapäevaelus. Sellise strateegia tagajärjeks oli aga lihtsalt passiivsus.