Kui soovida Bygdaby stsenaariumi vältida ehk hoiduda häirivate emotsioonide negatiivsest mõjust käitumisele, tuleks kliima- ja keskkonnamuutustest rääkides keskenduda pigem positiivsetele ja inspireerivatele lugudele, mis rahustaksid ja annaksid lootust – nii väidab kliimakommunikatsiooni teooria (Hall, 2014). Kuigi enese rahustamine on tõepoolest vajalik toimetulekustrateegia, mis aitab inimestel tugevaid emotsioone hallata, kaasnevad sellega ka ohud.
Ühest küljest võib see osutuda kliimarahustamiseks, mis tähendab, et kliima- ja keskkonnakriisiga seonduvaid ohte esitatakse leebemana kui need tegelikult on. Kliima- ja keskkonnamuutusega kaasnevate probleemide lihtsustamine ning leevendamine toidab aga usku veel mitte olemasolevatesse tehnoloogilistesse ja turupõhistesse lahendustesse (ingl technofix), mis lükkab tegutsemisvajaduse tulevikku ning vähendab üksikisiku osa selles.
Teisalt võidakse neid, kes kliima- ja keskkonnamuutuse probleeme täies ulatuses esile tõstavad, sildistada ärevaks või hüsteeriliseks. Nii seatakse kahtluse alla kliima- ja keskkonnamuutuse tagajärgede tõsidus ning selle pärast muretsemist kujutatakse psüühilise probleemi või häirena.
Annist jt (2023) kirjeldavad, kuidas kliimaaktivistidesse suhtutakse kohati kui ärevil ja paanikas gruppi, kelle pärast ühiskond muretsema peaks, ning kardetakse, et nende ärevus suurendab üldist ärevust. Kindlasti ei ole hirm, mure ja lein võõrad tunded ka kliimanoortele (Seemel, 2021).
See, mis aitab murest ja ärevusest jagu saada, pole mitte emotsioonide rahustamine või pisendamine, vaid hoopis võimalus neid väljendada.
Oluline on aga see, et neist häirivatest emotsioonidest on välja kasvanud suur liikumine, mis on võimaldanud välja kujuneda kliimaagentsusel (Pearse jt, 2018). Kliimaagentsus on võimekus üheskoos tegutseda kliimamuutuse pidurdamise nimel. Erinevalt Bygdaby juhtumist astuvad kliimanoored oma väljaütlemistega isegi kliimarahustamisele vastu, tuletades meelde kliimamuutuse tõsiseid tagajärgi keskkonnale ja ühiskonnale ning nõudes tegutsemist nüüd ja kohe.