Riho Terrase hinnangul peaks riigikaitseõpetus olema kohustuslik (1)

PM Haridusportaal
Copy
Riho Terras
Riho Terras Foto: Tairo Lutter

Euroopa Parlamendi liikme ja kaitseväe endise juhataja Riho Terrase sõnul peaks riigikaitseõpetus koolides olema kohustuslik.

Terrase sõnul on kodanikel kohustus kaitsta oma riiki ning kriisiolukorras peaks iga eestlane teadma, milline on tema roll, vahendas erakond Isamaa pressiesindaja teisipäeval.

Terrase sõnul näitab ukrainlaste vastupanuvõime ja Eesti enda ajalugu, kui suur roll on kaitsetahtel. «Riigikaitseõpetus on suuresti õpetus riigist. See annab ülevaate sellest, milleks on riik tähtis ja milleks on kaitseväge vaja. Ühtlasi kasvatab see noortes kodanikutunnet ja kaitsetahet. Ukrainlaste senise edu alus Venemaa vastu põhineb just nimelt võitlusmoraalil. Enda ajaloost võime leida inspiratsiooni Vabadussõjast, kus koolinoored läksid võitlema iseseisva Eesti eest,» rääkis Terras.

«Tänane riigikaitseõpetus on vabatahtlik, kuid see on noorte seas väga populaarne ning tegemist on edulooga. Laiapindse riigikaitse käsitluse kohaselt on riigi julgeoleku tagamisel igal kodanikul oma roll. Kohustuslik riigikaitseõpetus tagab, et meie noored saavad aru, miks on meil riigikaitse ning milline on selles ühiskonna ja üksikisiku roll. Sellega tagame, et kriisiolukorras on Eesti kodanikel valmidus Eestit kaitsta,» ütles Terras.

Tagasi üles