L, 4.02.2023

Üle 200 gümnasisti stardivad õpilasfirmade loomise võistlusel

PM Haridusportaal
Üle 200 gümnasisti stardivad õpilasfirmade loomise võistlusel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eelmise aasta võitja DryCycle'i tiim kohtumisel president Alar Karisega
Eelmise aasta võitja DryCycle'i tiim kohtumisel president Alar Karisega Foto: Junior Achievement

Tallinnas Coca-Cola Plazas toimub neljapäeval jätkusuutlikkusele orienteeritud õpilasfirmade rahvusvahelise konkursi avalöök ehk Youth Empowered ökoton, kus osaleb enam kui 200 eesti, vene ja ukraina emakeelega gümnaasiumiõpilast üle Eesti.

«Rohemajandus, taaskasutus ja uuendatavad energiaallikad on meie ajastu võtmesõnad. Tahaksime, et noored saaksid inspiratsiooni, kuidas praktikas juhtivad Eesti start-up'id nendele väljakutsetele lahendusi leiavad ning julgust ise kätt proovida jätkusuutlike ideede käivitamisel ja elluviimisel,» kommenteeris konkursi mõtet Youth Empowered Eesti juht Darja Saar.

«Me näeme selgelt, et gümnaasiuminoored tunnetavad kogu ühiskonna tuleviku ees seisvaid suuri väljakutseid väga hästi, tihti pareminigi kui igapäevaelu rattas tiirlevad täiskasvanud. Nii ongi täiesti loomulik areng, et õpilasfirmade igasügisesest häkatonist on tänaseks välja kasvanud ökoton, mis keskendub just jätkusuutlikkust esile tõstvatele ettevõtlusideedele,» kommenteeris aastaid õpilasfirmade liikumist vedanud Junior Achievement Eesti tegevjuht Kersti Loor.

Kell 11 algav konkursi avapäev stardib Coca-Cola HBC Poola ja Balti riikide tegevjuhi Jaak Mikkeli avameelse kõnega tema läbikukkumiste ja õppetundide teemal, et inspireerida noori proovima, katsetama ja kogemusi saama. Päeva jätkab Eesti jätkusuutlike start-up'ide esindajate paneel, kus FudLoopi asutaja Tarmo Seliste räägib toidu raiskamise vähendamise võimalustest, GreenDice'i tegevjuht Argo Alaniit tehnika ringlusest ja Single.Earth partnersuhete juht Maarika Truu sellest, kuidas teha loodusest uus krüptoraha, mis aitab vähendada CO2 ja säilitada metsad üle maailma. Oma kogemusi jätkusuutliku äriidee arendamisest jagab ka eelmise aasta õpilasfirmade konkursi võitja, linnades jalgrattasõitu propageeriva DryCycle'i tegevjuht Rasmus Riim.Ökotoni päeva juhib ettevõtja ja inspiratsioonikõneleja Harald Lepisk, keda toetavad kogenud moderaatorid.

Youth Empowered ökotonil tuule tiibadesse saanud noorte ideed jätkavad Junior Achievementi programmis ning parim jätkusuutlik õpilasfirma valitakse välja ja pärjatakse rahalise auhinnaga 2023. aasta mais.

Eelmisel aastal pälvis Youth Empowered jätkusuutliku õpilasfirma tiitli jalgrattakultuuri propageeriv DryCycle, mis esindas Eestit ka Tallinnas sel suvel toimunud rahvusvahelisel õpilasfirmade võistlusel.

Märksõnad
Tagasi üles