EKSPERT EETRIS Kristi Klaasmägi: «Õpetajad õpivad kogu elu»

Claire Peinar
, Postimees TV toimetaja
Copy

12. oktoobril on vestlussaates «Ekspert eetris» külas Tallinna Ülikooli haridusinnovatsiooni prorektor ja kuratooriumi juht Kristi Klaasmägi. Juttu tuleb õpetajahariduse probleemkohtadest.

Õpetajate hariduses on teatavad käärid – ühest küljest oodatakse õpetajatelt jooksvat enesetäiendamist, teisalt eeldab kõrgharidussüsteem, et kraadiõppurid oleksid eelkõige täiskohaga üliõpilased, kes lõpetavad nominaalajaga ülikooli.

Õpetajate puuduses on keeruline lahendada olukorda, kus ootuses, et kõik, kes saavad ja tahavad koolis õpetada, saaksid samal ajal paar vaba aastat, et täiskoormusel kraad omandada. Töö kõrvalt õppimine pikendab õpinguid märgatavalt. Sealjuures ei ole pikema aja peale õppetöö jaotamine ju iseenesest probleem, kuid kõrgharidussüsteem kipub sellise paindliku õppimislahenduse osas olema kohati jäik, kuigi tuleb rõhutada, et õpetajahariduses on osakoormuses õppimine ikka tasuta.

Tallinna Ülikoolis kutsuti kokku õpetajahariduse kuratoorium, mis on asunud otsima lahendusi, kuidas pakkuda õpetajahariduses paindlike õppimisvõimalusi. Tallinna Ülikooli haridusinnovatsiooni prorektor ja kuratooriumi juht Kristi Klaasmägi räägib tänases saates «Ekspert eetris» õpetajahariduse probleemkohtadest ja kuratooriumi tööst lähemalt.

Saatejuht on Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide avaliku suhete lektor Mart Soonik.

Saatesari «Ekspert eetris» vahendab põnevaid, silmaringi avardavad ja harivaid teemasid, olgu tegu tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidikaga. Saates arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega praegu aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad kõiki. Teadlaste roll on ühiskonnas tähtsam kui kunagi varem. Iga päev paiskab õhku rohkem küsimusi kui vastuseid. Selguseks, uuteks lahendusteks ja tarkadeks otsusteks, olgu riigi või inimese tasandil, on vaja tõenduspõhisust.

«Ekspert eetris» sai alguse 2020. aasta kevadel ning pälvis oma teemapüstitustega 2020. aasta teaduse populariseerija tunnustuse.

Varasemaid saateid saab järele vaadata Tallinna Ülikooli veebilehel ja tv.postimees.ee.

Tagasi üles