K, 8.02.2023

Tudengid saavad küsida toetust vahetusõpinguteks välismaal

PM Haridusportaal
Tudengid saavad küsida toetust vahetusõpinguteks välismaal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Raha. Foto on illustratiivne.
Raha. Foto on illustratiivne. Foto: Arvo Meeks

Haridus- ja noorteamet avas Kristjan Jaagu vahetusõpingute stipendiumi taotlusvooru, et toetada Eesti kõrgkoolides õppivate magistrantide ja doktorantide kuni aasta pikkuseid vahetusõpinguid väliskõrgkoolides ja teadusasutustes.

Haridus- ja noorteameti stipendiumite ja toetuste büroo juhi Carmen Raudsepa sõnul annab Kristjan Jaagu vahetusõpingute stipendium võimaluse saada toetust kuni aasta kestvateks õpinguteks välisriigi kõrgkoolis. Ta lisas, et varasemad stipendiaadid on rõhutanud vahetusõpingutest saadud kogemuse märkimisväärset mõju konkurentsivõimele tööturul.

Stipendiumiga hüvitatakse stipendiaadi sõidu- ja elamiskulud. Stipendiumi suurus sõltub sihtkoha kaugusest ja elukallidusest. Lisaks hüvitatakse kuni 5000 euro ulatuses õppemaks. Vahetusõpingute eesmärk võib olla õppetöös osalemine või õppekavakohase praktika läbimine. Doktorandid võivad stipendiumi kasutada ka individuaalseks tööks, välitöödeks ja konsultatsioonideks.

Amet ootab taotlusi 24. oktoobrini.

Andreas Pung, kes oli toetuse saamise ajal Tartu Ülikoolis informaatika 2. aasta magistrant, õppis Kristjan Jaagu stipendiumi toel vahetusüliõpilasena Toronto ülikoolis. «Osalemine vahetussemestril Torontos andis mulle võimaluse osaleda keeletehnoloogia seminarikursusel, mida viis läbi oma valdkonna tippteadlane. Tänu Kristjan Jaagu stipendiumile sain õppida palju kõrgema elukallidusega riigis, ilma et ta oleks pidanud muret tundma oma finantsilise olukorra pärast,» lisas ta.

Vahetusõpingud peavad jääma ajavahemikku tänavu 1. oktoobrist kuni järgmise aasta 30. septembrini ning taotleja peab oskama eesti keelt vähemalt B1 keeletasemel.

Vahetusõpingute stipendiumi taotlusi saab esitada kaks korda aastas. Lisaks sügisele taotlusvoorule toimub taotlusvoor ka mais. Avaldusi stipendiumi taotlemiseks saab esitada toetuste menetlemise infosüsteemi kaudu aadressil toetused.kul.ee.

Eelmisel aastal said vahetusõpingute stipendiumi 35 üliõpilast ja stipendiumiteks kulus kokku 240 000 eurot. Viimasel kolmel aastal on keskmine stipendiumi suurus olnud ligi 7000 eurot üliõpilase kohta.

Märksõnad
Tagasi üles