E, 5.12.2022

Uus programm aitab Ida-Viru õpilasi ja õpetajaid hoida läbipõlemisest

PM Haridusportaal
Uus programm aitab Ida-Viru õpilasi ja õpetajaid hoida läbipõlemisest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Uus programm aigab õpilastel ja õpetajatel hoiduda läbipõlemisest. Pilt illustratiivne
Uus programm aigab õpilastel ja õpetajatel hoiduda läbipõlemisest. Pilt illustratiivne Foto: N_defender

Tallinna Ülikooli psühholoogid lõid Ida-Virumaa õpilastele ja õpetajatele positiivse psühholoogia programmi, mille eesmärk on pakkuda oskusi ja teadmisi stressi, läbipõlemise ning negatiivsete emotsioonidega toimetulekuks.

Emotsioonide reguleerimise, tänulikkuse, hoolivuse, enesetunnetuse- ja analüüsi teemasid sisaldava programmi koostasid Tallinna Ülikooli (TLÜ) loodus- ja terviseteaduste instituudi magistrant Ivan Strigin ja isiksusepsühholoogia dotsent Aleksander Pulver. Eestikeelsetele gruppidele annab koolitusi Pulver ning venekeelsetele Strigin. Positiivse psühholoogia programmi väljatöötamine ja piloteerimine on ühtlasi osa Ivan Strigini magistritööst.

Koostööprojekti eestvedaja, TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituudi direktori professor Ruth Shimmo sõnul soovib ülikool positiivse psühholoogia programmiga suurendada Ida-Virumaa õpetajate ja õpilaste kohanemisvõimet ehk säilenõtkust. «Tegelikult vajavad psühholoogilist tuge inimesed üle kogu Eesti, kuid Ida-Virumaa murekohad said TLÜ-le südamelähedaseks pärast tänavu kevadist visiiti sinna. Toona tutvustasid kohaliku elu edendajad koos TalTechi Virumaa Kolledži direktori Mare Roosilehega sealseid regionaalseid proovikive,» selgitas Shimmo.

Positiivse psühholoogia programm algas tänavu oktoobris ning kestab esialgu kuni aasta lõpuni. Ida-Virumaa gümnasistidele suunatud programm kestab 18 tundi ning õpetajatele mõeldud lühiprogramm on viietunnine.

Programmis osalemine on vabatahtlik, osalejatele tasuta ning see viiakse läbi koostöös TalTechi Virumaa kolledži ja Jõhvi gümnaasiumiga. Praegune programm on mõeldud pilootprojektina ning kõik väljakuulutatud kuupäevad on huvilistega täitunud.

Märksõnad
Tagasi üles