E, 5.12.2022

Kristian Jaani asub juhtima Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledžit

Brita-Maria Alas
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Kristian Jaani asub juhtima Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledžit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
06.06.22, Tallinn Endine siseminister Kristian Jaani siseministeeriumi Pika tänava hoones. Foto Taavi Sepp, Postimees
06.06.22, Tallinn Endine siseminister Kristian Jaani siseministeeriumi Pika tänava hoones. Foto Taavi Sepp, Postimees Foto: Taavi Sepp

30. oktoobrist asub Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži direktori ametikohale endine siseminister Kristian Jaani. Direktori ametiaeg kestab viis aastat. 

«Politsei- ja Piirivalvekolledži järgmiste aastate suurim väljakutse on oluliselt kasvatada Politsei- ja Piirvalvehariduse andmise mahtu. Meie kolledžist tuleb peamine järelkasv Politsei- ja Piirivalveametile, kuhu oodatakse väga uusi värskelt erialase hariduse saanud kolleege. Olen veendunud, et Kristian Jaani saab kolledži direktorina politseieriala populariseerimisele ja uute õppurite värbamisele jõuliselt kaasa aidata,» ütles Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link.

Rektori sõnul tuleb Jaanile tema töös kasuks pikaaegne juhikogemus ja suurepärane meeskonnatööoskus, mis on heaks eelduseks koostöövõimekuse kasvatamisel partnerorganisatsioonidega. «Samuti on kasuks Jaani pikaaegne kogemus praktilises politseitöös. Ta on töötanud patrullpolitseinikuna, tegelenud kuritegude eeluurimisega kriminaalpolitseis ning vastutanud aastate jooksul mitmete suurürituste turvalisuse tagamise eest,» märkis Link.

Politsei- ja piirivalvekolledži direktori kinnitab seadusest tulenevalt rektori ettepanekul ametisse siseminister, kes kuulab ühtlasi ära Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori seisukoha. Politsei- ja Piirivalvekolledži direktori ametiaeg kestab viis aastat. Senise kolledži direktori Kalvi Almoseni ametiaeg lõpeb 29. oktoobril 2022.

Sisekaitseakadeemia valmistab nii kutsehariduse, rakenduskõrghariduse kui ka magistrihariduse tasemel ette päästjaid ja päästekorraldajaid, politseinikke ja piirivalvureid, vanglatöötajaid, maksu- ja tolliametnikke ning sisejulgeolekuvaldkonna tippspetsialiste.

Jaani töö- ja teenistuskäik

2021–2022 Eesti Vabariigi siseminister

2013–2021 Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuuri prefekt

2010–2013 Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo juht

2001–2008 Politsei- ja Piirivalveametis erinevad juhtivad ametikohad

1997–2001 Tallinna politseiprefektuuris erinevad ametikohad

Kristian Jaani lõpetas 1999. aastal Sisekaitseakadeemia politsei erialal ja 2014. aastal omandas sotsiaalteaduse magistrikraadi Sisekaitseakadeemias.

2008. aastal tunnustati teda Kotkaristi IV klassi teenetemärgiga.

Märksõnad
Tagasi üles