EKSPERT EETRIS Jaanus Terasmaa: «Külluseaja lõpust ja keskkonnahoiust» (1)

Claire Peinar
, Postimees TV toimetaja
Copy

28. septembril on vestlussaates «Ekspert eetris» külas Tallinna Ülikooli ökohüdroloogia professor ja Ökoloogia keskuse juhataja Jaanus Terasmaa. Juttu tuleb keskkonnahoiust ja senini meid rõõmustanud külluseaja lõpust.

Septembri keskel avastasid ökoloogia keskuse teadlased murelikult, et Soodla veehoidlas napib vett. Jaanus Terasmaa sõnul on see üks paljudest märkidest meid ees ootavatest kliimamuutustest tingitud muutustest, millega meil tuleb kohaneda. Jaanus Terasmaa on seetõttu juhtinud teravalt tähelepanu sellele, et külluse aeg on lõplikult ümber ning meie arukus seisneb sellega kohanemise oskuses.

Septembri lõpus tähistab Terasmaa juhitud Tallinna Ülikooli ökoloogia keskus oma 30. aastapäeva ja Tallinna Ülikool traditsioonilist teaduse nädalat. Vaatame sel puhul tulevikku ja küsime, millistele küsimustele peame edaspidi veelgi rohkem tähelepanu pöörama ning miks peab keskkonna üle mõtlemine ning keskkonnateadlikult käitumine olema iga inimese prioriteet.

Saadet juhib Tallinna Ülikooli ettevõtluskoostöö ja teadmussiirde juht Aija Sakova.

Saatesari «Ekspert eetris» vahendab põnevaid, silmaringi avardavad ja harivaid teemasid, olgu tegu tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidikaga. Saates arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega praegu aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad kõiki. Teadlaste roll on ühiskonnas tähtsam kui kunagi varem. Iga päev paiskab õhku rohkem küsimusi kui vastuseid. Selguseks, uuteks lahendusteks ja tarkadeks otsusteks, olgu riigi või inimese tasandil, on vaja tõenduspõhisust.

«Ekspert eetris» sai alguse 2020. aasta kevadel ning pälvis oma teemapüstitustega 2020. aasta teaduse populariseerija tunnustuse.

Varasemaid saateid saab järele vaadata Tallinna Ülikooli veebilehel ja tv.postimees.ee.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles