Tartu Ülikooli väärikate ülikool alustab uue loengusarjaga

PM Haridusportaal
Copy
Väärikate ülikool
Väärikate ülikool Foto: Sille Annuk

Tartu Ülikooli väärikate ülikool alustab teisipäeval taas eestikeelsete auditoorsete loengutega Tallinnas, mille teemad ulatuvad teatrist ja tantsust kuni tervishoiu ja tehisintellektini.

Oodatud on nii varasemad osalejad kui ka uued huvilised vanuses 60 ja enam.

Väärikate ülikooli loengukursus alustab oma järjekordset hooaega ning pakub kuulamiseks ja kaasamõtlemiseks silmaringi avardavaid teemasid Tartu Ülikooli õppejõududelt ja oma ala ekspertidelt väljastpoolt ülikooli. Loengud toimuvad üks kord kuus teisipäeviti kell 14–15.30 Vene kultuurikeskuses.

2022/23. õppeaasta avaloengu peab Tartu Ülikooli meditsiinilise mikrobioloogia kaasprofessor Epp Sepp teemal «Inimese normaalne mikrobioota ja selle muutused seoses vanusega» algusega kell 14 Vene kultuurikeskuse suures saalis.

Enne esimest loengut tervitab väärikas eas õpilasi Tallinnas haridusvaldkonda kureeriv abilinnapea Vadim Belobrovtsev, kes rõhutab elukestva õppe olulisust tänapäeva kiirelt muutuvas maailmas. «Me kõik teame, et õppida ei ole kunagi liiga hilja ning õppida on põnev igas vanuses. Õppima ei pea üksnes koolipingis istudes – me õpime kõikjal, kõigest ja kogu aeg,» rääkis Belobrovtsev. «Hea meel on tõdeda, et Tallinna toetatav väärikate ülikool on senistel hooaegadel olnud väga populaarne. Ja huvi loengute vastu suur. Hoiab ju eluterve uudishimu vaimu erksana ning pidev õppimine annab hea enesetunde ja sisemise rahulolu.»

Järgmine loeng toimub 11. oktoobril, mil Tartu Ülikooli teatriteaduse professor ja õppeprodekaan Anneli Saro räägib uutest suundadest teatris. 15. novembril otsib Tallinna Ülikooli tantsuteooria lektor Heili Einasto vastust küsimusele, miks inimene tantsib. 13. detsembril aga analüüsib Tartu Ülikooli terviseinformaatika lektor Elena Sügis tehisintellekti rakendamise võimalusi ja väljakutseid tervishoius.

Kokku toimub õppeaasta jooksul kaheksa loengut ja kevadsemestri kava avaldatakse esimesel võimalusel. Õppijad, kes on osalenud vähemalt kuuel loengul, saavad lõpetamisel tõendi. Kuna osalejate arv on piiratud, on vajalik eelregistreerimine. Rohkem infot sügissemestrist leiab veebilehelt ut.ee/et/vaarikate-ulikool.

Venekeelne programm alustab 27. septembril ning venekeelse programmi 2022/2023. õppeaasta avaloengu peab 27. septembril soome-ugri keelte lektor Nikolai Kuznetsov teemal «Soome-ugri sugulased: keeled ja rahvad» («Финно-угорское родство: языки и народы»). Räägitakse veel tehisintellektist, loodusest ja muudel teemadel, kogu kava leiab veebilehelt ut.ee/et/loengukava-tallinnas-vene.

Väärikate ülikooli programmi läbiviimist toetab lisaks Tallinna linnale ka haridus- ja teadusministeerium.

Tagasi üles