K, 5.10.2022

Tudengid tutvustavad liiklusohutusalaseid lõputöid

PM Haridusportaal
Tudengid tutvustavad liiklusohutusalaseid lõputöid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sisekaitseakadeemia
Sisekaitseakadeemia Foto: Maris Tomba

Transpordiameti ja Sisekaitseakadeemia koostöös toimub 6. oktoobril liiklusohutusalaste üliõpilastööde konverents, kus tulevad ettekandmisele viimase aasta silmapaistvamad lõputööd Eesti erinevatest kõrgkoolidest.

Konverentsi eesmärk on parimaid lõputöid tutvustades kaasata tudengeid uurima liiklusohutustemaatikat nii maal, vees kui õhus. Ühtlasi toob konverents üksteisele lähemale liiklusohutuse eriala valinud või õpingutes selle valdkonnaga kokku puutuvad üliõpilased ning praeguse liiklussüsteemi kujundajad erinevatest asutustest ja organisatsioonidest.

Eesti liiklusohutuse valdkonna arendamiseks on oluline teadmisi vahetada mitte ainult üliõpilaste ja praeguste praktikute vahel, vaid ka noorte endi ringis, et soodustada nende edasist teadustegevust ja erialalist tööd. Lõputööde konverents pakub võimaluse omavahel tutvuda ja mõtteid vahetada erinevate õppeasutuste tudengitel, kes muidu kokku ei puutuks. Oluline osa konverentsist on ka viimase aasta jooksul läbiviidud liiklusohutuse uuringute tulemuste tutvustamine ning üliõpilastele uurimist vajavate teemade tutvustamine.

Ettekandmisele tulevad 11 liiklusohutuse valdkonnas kaitstud doktori-, bakalaureuse- ja magistritööd Tallinna Tehnikaülikoolist, Eesti Lennuakadeemiast, Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledžist, Sisekaitseakadeemiast, Tartu Ülikoolist, Tallinna Ülikoolist ja Tallinna Tehnikakõrgkoolist. Esitletud tööd avaldatakse konverentsi järgselt transpordiameti kodulehel.

Konverentsile on oodatud osalema kõik teemast huvitatud - nii liiklusohutusega tegelevad spetsialistid riigiametitest, kohalikest omavalitsustest kui õppejõud ja üliõpilased kõrgkoolide liiklusohutusega seonduvatelt erialadelt.

Märksõnad
Tagasi üles