E, 2.10.2023

EKSPERT EETRIS ⟩ Eneken Laanes: «Mälu ja identiteet on omavahel seotud»

Claire Peinar
, Postimees TV toimetaja
Facebook
Comments

14. septembril on Tallinna Ülikooli vestlussaates «Ekspert eetris» külas kultuurimälu uurija ja Tallinna Ülikooli võrdleva kirjandusteaduse professor Eneken Laanes.

Professor Laanese juhitud Euroopa Teadusfondi projekt «Tõlgitud mälu: Ida-Euroopa minevik globaalsel areenil» uurib, kuidas eri kunstivormid (kirjandus, film, kunst) vahendavad ühe kultuuri- ja mäluruumi kogemusi teise ja milliseid narratiivse nad selleks kasutavad.
Saates tuleb juttu sõjast, mälust, identiteedist ja sellest, kuidas need kolm on omavahel seotud.

Saadet juhib Tallinna Ülikooli ettevõtluskoostöö ja teadmussiirde juht Aija Sakova.

Saatesari «Ekspert eetris» vahendab põnevaid, silmaringi avardavad ja harivaid teemasid, olgu tegu tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidikaga. Saates arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega praegu aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad kõiki. Teadlaste roll on ühiskonnas tähtsam kui kunagi varem. Iga päev paiskab õhku rohkem küsimusi kui vastuseid. Selguseks, uuteks lahendusteks ja tarkadeks otsusteks, olgu riigi või inimese tasandil, on vaja tõenduspõhisust.

«Ekspert eetris» sai alguse 2020. aasta kevadel ning pälvis oma teemapüstitustega 2020. aasta teaduse populariseerija tunnustuse.

Varasemaid saateid saab järele vaadata Tallinna Ülikooli veebilehel ja tv.postimees.ee kaudu.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles