R, 30.09.2022

Kaitseväe akadeemia alustas uut õppeaastat

PM Haridusportaal
Kaitseväe akadeemia alustas uut õppeaastat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Kaitseväe akadeemia alustas õppeaastat
Kaitseväe akadeemia alustas õppeaastat Foto: Kaitseväe Akadeemia

Kaitseväe akadeemia tähistas neljapäeval õppeaasta algust piduliku marsiga läbi Tartu linna ning kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem pidas õppuritele kooliaasta alguse puhul traditsioonilise avaloengu.

«Õppige seda, mida siin majas õpetatakse. See on teadus, seda tasub usaldada ja me vajame seda oma otsuste aluseks,» ütles kaitseväe juhataja oma õppeaasta avaloengus. «Kasutage neid teadmisi lahenduste leidmiseks inimeste kasvatamises, süsteemide loomises, tegevuste kujundamises, ressursside suunamises ja oma eesmärkide saavutamiseks. See ongi juhtimine ja see, mida teilt oodatakse.»

Avaloengul tunnustati Kaitseväe akadeemia kooliaasta alguse puhul ka 2021/2022 õppeaasta parimaid õppejõude.

Rakenduskõrgharidusõppes tunnistati parimaks õppejõuks taktika õppetooli jalaväekompanii grupi ülem major Kristjan Karist ning pedagoogika õppetooli pedagoogika suuna lektor-suunajuht Ülle Säälik.

Magistriõppes tunnistati parimaks õppejõuks kaitseväe peastaabi operatsioonide osakonna planeerimise jaoskonna ülema ametikohale suundunud kolonelleitnant Tarmo Kundla ja pedagoogika õppetooli pedagoogika suuna lektor-suunajuht Ülle Säälik.

Parimaks õppejõuks kutseõppes tunnistati juhtimise ja pedagoogika õppetooli pedagoogika suuna instruktor veebel Priit Päärson.

Kaitseväe akadeemia pidulikul marsil läbi Tartu linna osalesid akadeemia tegevväelased ning kutse-, kõrgharidus- ja magistriõppe õppurid, keda saatsid sõjaväeorkester ning soomustransportöör. Pidulikule rongkäigule järgnes relvastuse ja tehnika näitus Kaitseväe akadeemia peahoone ees ning külalistele oli avatud ka Eesti sõjamuuseumi – kindral Laidoneri muuseumi koosseisu kuuluv Kaitseväe akadeemia muuseum.

Kaitseväe akadeemia tänab kõiki, kes pidulikku rongkäiku ja tehnika näitust uudistama tulid ning samuti tänab ka Tartu linna ja linnarahvast koostöö eest.

Kaitseväe akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus- ja arendustegevust.

Märksõnad
Tagasi üles