R, 30.09.2022

Vutiliidu ja Arte akadeemias alustas õpinguid uus lend

PM Haridusportaal
Vutiliidu ja Arte akadeemias alustas õpinguid uus lend
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Liisi Troska

Septembrikuu esimesel päeval alustas Eesti Jalgpalli Liidu ja Arte gümnaasiumi koostöös toimivas jalgpalliklassis õppimist uus lend 8. klassi õpilasi - uus jalgpalliklass alustas õpinguid ka gümnaasiumis.

Eesti Jalgpalli Liit alustas koostöös klubide ja Arte gümnaasiumiga 2018. aasta sügisest jalgpalliakadeemia projektiga, mis annab igal aastal mitmekümnele noormängijale võimaluse siduda oma haridustee jalgpalliga. Juba aastaid varem algas jalgpalliliidu ja Arte gümnaasiumi vaheline koostöö, kui 10.–12. klassis on olnud võimalik õppida jalgpalliklassis. 2018. aastal laienes see võimalus 8.–9. klassi õpilastele.

Mängijad saavad treenida Lilleküla jalgpallikeskuses, neile tagatakse transport ja kvaliteetne toidukord pärast treeningut. Jalgpallitrenni tehakse akadeemias neli korda nädalas, millele lisandub kaks kehalise ettevalmistuse treeningut.

Treeningukavas on erandiks 8. klassi sügis, kus on kooli sisse elamise ja noorte meistrivõistluste pärast üks jalgpallitreening 9. klassist vähem. Akadeemia noormängijad esindavad õpingute vältel edasi oma koduklubisid, kellele jäävad ka mängijaõigused.

Akadeemia 8. klassis alustas õpinguid 25 noormängijat ning jalgpalliklassis alustas gümnaasiumiteed 33 mängijat.

Akadeemia projekti eesotsas on Marko Lelov, jalgpalliakadeemia peatreener Marko Pärnpuu, treenerite tiimi kuuluvad ka Andres Oper, kehalise ettevalmistuse treener Hendrik Nälk ja väravavahtide juhendamise eest vastutavad Andrus Lukjanov. Füsioterapeut on Jürgen Masing.

Märksõnad
Tagasi üles