R, 30.09.2022

Tuntud haridusalgatus Tagasi Kooli muudab oma nime ja fookust

PM Haridusportaal
Tuntud haridusalgatus Tagasi Kooli muudab oma nime ja fookust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tuleviku Tegijad tegevjuht Teibi Torm, kommunikatsioonijuht Helena Tomikas, partnerlussuhete juht Roberta Lupp, Tagasi Kooli e-tundide juht Riina Facecchia ja Tuleviku Tegijad sotsiaalmeediajuht Merilin Mändveer.
Tuleviku Tegijad tegevjuht Teibi Torm, kommunikatsioonijuht Helena Tomikas, partnerlussuhete juht Roberta Lupp, Tagasi Kooli e-tundide juht Riina Facecchia ja Tuleviku Tegijad sotsiaalmeediajuht Merilin Mändveer. Foto: Tuleviku Tegijad

15 aastat tegutsenud ja tuhandeid oma ala eksperte õpilaste ette toonud haridusalgatus Tagasi Kooli sai neljapäeval uue nime - tuntud vabaühenduse uus nimi on Tuleviku Tegijad, mis iseloomustab uut fookust ja visiooni ehk aidata igal Eesti noorel leida oma tee.

«Meie eesmärk on alati olnud inspireerida noori haridus- ja töömaailmas edasi pürgima, kuid oleme aastatega kasvanud ja muutunud nii palju, et nimevahetus oli vältimatu. Sama vätimatu on probleem, et noored ei tee läbimõeldud karjäärivalikuid ja edasiõppimise otsuseid,» ütles Tuleviku Tegijad tegevjuht Teibi Torm.

«Aitame riigil seda probleemi ennetada ning kaasame oma valdkonna asjatundjaid külalistundide, varjutamiste ja õppekäikude kaudu kooliellu. Nemad suudavad oma kogemusi ja eluvalikuid jagades noori inspireerida ning toetada, mida näitavad ka uuringud,» märkis ta.

Selleks, et noori oma tee leidmisel toetada, kutsub Tuleviku Tegijad oma valdkonna asjatundjaid ja organisatsioonide esindajaid tulevikutegijad.ee veebiplatvormiga liituma.«On oluline, et noored leiaksid oma kutsumuse, teeksid teadlikke valdkonna valikuid ning toetudes praktikute kogemustele oskaksid töö- ja kõrgharidusmaailmas orienteeruda,» ütles Torm.

Liitumise järel on võimalik minna külalistunde andma, kutsuda endale töövarju või klassitäie õpilasi oma organisatsiooni karjääri- ja tööalasele õppekäigule.

Tuleviku Tegijate kogukonnaga saab liituda aadressil tulevikutegijad.ee.

Tagasi Kooli ei vaju unustuste hõlma, sest e-tunnid, mis toovad videoloengute vahendusel oma ala tegijad ja ühiskonnas aktuaalsed teemad klassi ette, jäävad seda nime kandma. Otseülekandes toimuvaid e-tunde on võimalik tellida igal organisatsioonil, kelle teemad on ühiskonnas olulised ja kes tahab nendega noorteni jõuda.

Märksõnad
Tagasi üles