T, 31.01.2023

Merko ehitab 14,3 miljoniga Rae riigigümnaasiumi

PM Haridusportaal
Merko ehitab 14,3 miljoniga Rae riigigümnaasiumi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Peagi algab Rae gümnaasiumi ehitus
Peagi algab Rae gümnaasiumi ehitus Foto: RKAS

AS Merko Ehitus Eesti ja Riigi Kinnisvara AS sõlmisid esmaspäeval lepingu 14,3 miljoni euro eest Rae riigigümnaasiumi õppehoone ehituseks.

Lepingu raames ehitab Merko kolme maapealse ja ühe maa-aluse korrusega koolihoone, mille juurde kuuluvad välitegevusalad sportimiseks ja õppimiseks, juurdepääsu- ja liikumisteed, autoparkla koos elektriautode laadimise võimalusega ning rattaparkla kuni 195 jalgrattale. Lepingu maksumus on ligikaudu 14,3 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitustööd valmivad 2024. aasta alguses.

«Jüri saab omale uue, selge ja esindusliku arhitektuurse maamärgi, mida tulla vaatama lähemalt või kaugemalt. Koostöös hea partneri AS-iga Merko Ehitus Eesti valmib Jürisse kaasaegne, ristkihtpuidust keskkonna- ja energiasäästlik ning mitmekülgne koolihoone, mis loob eeskujuliku õppekeskkonna Rae valla lastele,» sõnas Riigi Kinnisvara projektidirektor Raivo Toom.

«Investeering õppimiseks võimaluste loomisesse on parim viis tulevikku ehitada. Rae vallas valmib arhitektuurselt kaunis, kaasaegne ja insenertehniliselt huvitav hoone, milles saab olema hea õhkkond nii õpilaste kui koolipere jaoks. Anname oma parima, et heas koostöös tellijaga saaks valmis kvaliteetne ja mugav kodu haridusele,» ütles Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Ivo Volkov.

Rae riigigümnaasiumi õppehoone rajatakse Rae valda Jüri alevikku aadressile Aruküla tee 22. Hoone ehitusalune pind on 2780 ruutmeetrit ja suletud netopind 4357 ruutmeetrit. Koolihoone on mõeldud kuni 540 õpilasele.

Õppehoone ja Rae spordihoone ühise arhitektuurikonkursi võitsid 2020. aastal arhitektuuribüroo KOKO arhitektid ideekavandiga «Lennuk», mille loojateks on Andrus Kõresaar, Raivo Kotov, Lembit-Kaur Stöör, Martin Tago, Xenia Angela Sooniste, Eleriin Tekko, Liis Lindvere ning Lilian Männikust. Rae riigigümnaasiumi projekti rahastatakse riigieelarvest ja Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Leping hõlmab Jüris aadressil Aruküla tee 22 kolmekorruselise õppehoone ehitust, mille juurde kuulub katusega kaetud rattaparkla, teatas Merko börsile.

Ehitustööde planeeritud valmimisaeg on 2024. aasta alguses.

Märksõnad
Tagasi üles