P, 27.11.2022

OTSEPILT ⟩ Erikomisjon arutab eestikeelsele õppele ülemineku seisu

Loora-Elisabet Lomp
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Erikomisjon arutab eestikeelsele õppele ülemineku seisu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Tõnis Lukas jõudis Tartu kabinetti alles teisipäeva hommikul, kuna esmaspäev kulus Tallinnas töökorralduslike asjade ajamisele.
Tõnis Lukas jõudis Tartu kabinetti alles teisipäeva hommikul, kuna esmaspäev kulus Tallinnas töökorralduslike asjade ajamisele. Foto: Ragnar Peets

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon peab täna erakorralise istungi kell 12, et saada ülevaade eestikeelsele õppele ülemineku ning kõrghariduse rahastamise kavast.

Erikomisjoni esimees Tõnis Mölder (KE) märkis, et koalitsioonilepingus on kirjas soov minna üle eestikeelsele õppele nii lasteaias kui ka põhikoolis. «See nõuab lisaraha nii õpetajate palkamiseks kui ka õppemetoodika väljatöötamiseks ja õpikute väljaandmiseks, mistõttu soovime komisjonis üle vaadata, milline eelarve on selleks ette nähtud,» lausus esimees.

Samuti on arutelu all kõrghariduse rahastamine. Koalitsioonileppes on ette nähtud, et kõrghariduse rahastamist suurendatakse alates 2023. aastast 15 protsendi võrra aastas. 

Erikomisjoni erakorralisele istungile on kutsutud haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas (Isamaa), Tallinna Tehnikaülikooli rektor Tiit Land, Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser, Eesti Haridustöötajate Liidu juhatuse esimees Reemo Voltri, Eesti Õpetajate Liidu juhatuse liige Mari Karon, Eesti Koolijuhtide Ühenduse esimees Urmo Uiboleht, riigikontrolör Janar Holm ning rahandusministeeriumi esindaja.

Märksõnad
Tagasi üles