K, 5.10.2022

Koolid ja lasteaiad saavad IT-õppevahendite soetamiseks toetust küsida

PM Haridusportaal
Koolid ja lasteaiad saavad IT-õppevahendite soetamiseks toetust küsida
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Arvutid, pilt on illustratiivne
Arvutid, pilt on illustratiivne Foto: Mihkel Maripuu

Haridusasutused saavad esmaspäevast Riigi Tugiteenuste Keskuse ning haridus- ja teadusministeeriumi taotlusvoorust infotehnoloogia (IT) valdkonna õppevahendite soetamiseks kokku taotleda 470 000 eurot Euroopa Sotsiaalfondist rahastatavat toetust.

Taotlusvoorus on võimalik toetust taotleda alates 2000 eurost kuni 15 000 euroni. Toetuse maksimaalne osakaal abikõlblikest kuludest on 85 protsenti, mis makstakse toetuse saajale välja ühe kindlasummalise maksena, peale projekti planeeritud kõikide IT õppevahendite soetamist ning selle tõendamist.

Haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Liina Põllu sõnul on digitaalsete õppematerjalide õppetöös kasutamine koolipidajate, koolide ja riigi ühine soov. «Taotlusvooru raames jagatav toetus võimaldab koolidel õppetööd muuta veelgi praktilisemaks ja elulisemaks. IT õppevahendite toel õppimine arendab tehnoloogilist kirjaoskust ning igapäevased praktilised tegevused aitavad kaasa teadmiste ja oskuste rakendumisele,» lisas Põld.

Riigi Tugiteenuste Keskuse elukestva õppe ja IT arenduse talituse juhataja Marge Kõiva sõnul mitmekesistavad uuenduslikud õppevahendid haridusasutustes IT-õppeprogrammi. «Toetuse abil saab soetada erinevaid õppekava täitmiseks vajalikke digitaalseid seadmeid, milleks võivad olla nii robootika- ja programmeerimisvahendid, elektroonika-mehhaanika ja virtuaalreaalsuse komplektid, kui 3D-printerid. Samuti saab osta näiteks CNC pinke ja teisi modelleerimisseadmeid. Oluline on, et seadmed toetaksid tehnoloogiaalase õppe läbiviimist koolides ja lasteaedades ning kasvataksid nii laste kui noorte digioskuseid,» ütles Kõiva.

Toetust saavad taotleda haridusasutused nii alus-, üldhariduse- kui kutsehariduse valdkonnas. Taotlusvoor on avatud 15. augustist ning taotlusvoor sulgub 3. oktoobril kell 17.

Taotlemine toimub E-toetuse keskkonna kaudu. Taotlusvooru teemaline infopäev toimub 15. septembril. Rohkem infot taotlusvooru kohta leiab Riigi Tugiteenuste Keskuse veebilehelt.

Toetust rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest. Meetmes seatud eesmärkide saavutamise eest vastutab rakendusasutusena haridus- ja teadusministeerium. Taotlusvooru korraldab ja projekte aitab rakendusüksusena ellu viia Riigi Tugiteenuste Keskus.

Märksõnad
Tagasi üles