K, 5.10.2022

Äriõpe on endiselt populaarne: EBS-i esitati üle 700 astumisavalduse

PM Haridusportaal
Äriõpe on endiselt populaarne: EBS-i esitati üle 700 astumisavalduse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Estonian Business Schooli sissepääs
Estonian Business Schooli sissepääs Foto: Toomas Huik

Estonian Business Schooli (EBS) esitati tänavu kokku üle 700 sisseastumisavalduse – bakalaureuseõppesse soovis õppima asuda pea 500 ja magistriõppesse 200 tudengikandidaati.

Tänavune vastuvõtt jäi üldse silma paljude tugevate kandidaatide poolest. Bakalaureuse- ja magistriastmesse avalduse esitanuist võeti vastu enam kui pooled ehk 411 üliõpilast. «Viime kõigi kandidaatidega läbi intervjuu, mis annab nii meile kui tulevasele õppurile kindlustunde, et õpitav eriala just talle sobib,» selgitas EBS-i akadeemiline prorektor Maarja Murumägi. «Tänavuse vastuvõtukomisjoni tagasiside põhjal võib öelda, et meile kandideeris erakordselt palju säravaid, aktiivseid ja ettevõtlikke noori.»

Bakalaureuseõppes osutus populaarseimaks erialaks, nagu varasematelgi aastatel, rahvusvaheline ärijuhtimine, kuhu võeti vastu ligi 15 protsenti enam tudengeid kui mullu. Märgatavat populaarsust kogus ka ettevõtte elukaare programm «Ettevõtlus digiajastul», mis valmistab tegusaid noori ette digiajastu väljakutseteks.

EBS-i rahvusvahelise ärijuhtimise programm sai sel aastal juba kolmandat korda järgnevaks kolmeks aastaks EFMD akrediteeringu (EFMD on juhtimisülikoolide globaalne akrediteerimisorganisatsioon ehk European Foundation for Management Development), mis viib antud programmi jätkuvalt maailma 122 parima ärijuhtimise programmi hulka.

«Lisaks õppekava kvaliteedimärgile annab akrediteering EBS-ile tippülikoolidest partnervõrgustiku, mis avab meie õppuritele võimaluse minna vahetusüliõpilaseks enam kui 50 Euroopa tippülikooli,» märgib Murumägi.

Magistriõppes toimus tänavu lisaks klassikalisele MBA programmile vastuvõtt täiesti uuele MA erialale «Äriinnovatsioon muutuvas majanduses», mis annab ühelt poolt tugevad ärioskused, ent samas ka teadmised teemadel, mida on vaja tuleviku väljakutsete lahendamiseks. Programm keskendub kahele pakilisele tulevikusuunale, rohemajandusele ja digitaliseerimisele. Uue magistriprogrammi vastuvõtt lõpeb kolmapäeval.

Ka välistudengite seas ei ole huvi EBS-is õppimise vastu raugenud. Alates 2019. aastast on avalduste arv olnud pidevas tõusujoones. Tänavu avaldas õppimissoovi kokku 316 tudengikandidaati 43 erinevast välisriigist, neist 23 protsenti Soome kodanikke. Välistudengite seas olid populaarseimad erialad bakalaureuseastmes rahvusvaheline ärijuhtimine ja magistriõppes kaheaastane MBA. Vastu võeti ligi kolmandik avalduse esitanud välismaalastest.

Suurim üllataja oli aga doktoriõpe, kuhu tänavu on kandideerinud varasemast mitu korda rohkem kõrge kvalifikatsiooniga inimesi. Lõplik doktoriõppesse astujate arv selgub augusti lõpus.

«Tulime sel sügisel välja uue doktoriõppe suunaga, mis keskendub doktoriõpingute sidumisele praktiliste väljakutsetega ettevõtluses ja muudes eluvaldkondades,» märkis EBS-i teadusprorektor Regina Erlenheim. «Suur huvi doktorantuuri astumise vastu näitab, et oleme õigel teel.»

Baltimaade vanimas äriülikoolis, 1988. aastal asutatud Estonian Business Schoolis õpib ligi 1400 üliõpilast, kellest kolmandik on välistudengid. EBS tegutseb Tallinnas ja Helsingis ning annab akadeemilisi teadmisi bakalaureuse-, magistri- ning doktoriõppe tasemel ettevõtlikele ja tegusatele inimestele.

Märksõnad
Tagasi üles