Programmi kõik 100 kriteeriumit on seotud ülemaailmse säästva arengu eesmärkidega, mis justnagu kohustaks edumeelsemaid inimesi selle eest hoolitsema, et programmi kriteeriumid nende kogukonnas täidetud saaksid. Siis läheb igal kogukonna liikmel ja kogukonnal tervikuna paremini.
Kolleegid on minuga vahel norinud, et mul ei olegi peas muud kui sport ja eks ma spordijuhina püüangi võimalikult paljusid kaasa liikuma tõmmata ja võistlemispisikuga nakatada, aga Tervisliku ülikoolilinnaku teemad ei ole ainult spordiga seotud. Samas on neil ühisosa olemas, sest palju asju saab parandada liikumise ja selleks motivatsiooni leidmise abil.
Hiljuti meedias avaldatud andmed kasvavast rasvumise ohust on otseselt seotud nii toitumise, füüsilise, vaimse ja sotsiaalse tervisega. Endiselt, võib-olla veel tähelepanelikumalt kui varem, peame tegelema riskikäitumise ennetamisega. Tervisliku ülikoolilinnaku programmis käivad selle alla alkoholi, narkootikumide ja dopingu tarvitamine, suitsetamine, seksuaaltervis, lähisuhtevägivald, grupipõhine diskrimineerimine.
Pandeemia ei takista tegutsemist
Koroonapandeemia tõstis nakkushaiguste preventsiooni, aga programmis on lisaks ka kriteeriumid mitte-nakkushaiguste ennetavateks tegevusteks ning kõrgkoolidelt eeldatakse ka enda kogukonnale suunatud tervisekontrolli, sh hammaste tervise eest hoolitsemise propageerimist.
Just viimasel kahel aastal on vähemalt Sisekaitseakadeemias suurenenud tähelepanu vaimse tervise teemadele ja täiendkoolituskeskus on pakkunud kasulikke järelkuulatavaid loenguid. Võimalust psühholoogide konsultatsioonideks kasutatakse ja kiidetakse samuti. Sotsiaalse tervise turgutamiseks oli isolatsiooniperioodidel abi liikumiskampaaniatest ja teistest ühistest interaktiivsetest tegevustest. Kui koguneda ei saa, siis midagi on ikkagi võimalik selle asemel välja pakkuda.