N, 1.12.2022

Tartu Ülikooli suveülikooli fookuses on tänavu vaimne tervis

BNS
Tartu Ülikooli suveülikooli fookuses on tänavu vaimne tervis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Õpikud ja töövihikud. Pilt on illustratiivne.
Õpikud ja töövihikud. Pilt on illustratiivne. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Tartu Ülikool (TÜ) korraldab juba 23. aastat järjest Eestimaa eri paikades suvekursusi, millest on oodatud osa võtma kõik, kes soovivad omandada põnevaid uusi oskusi ja teadmisi.

Kursustel saab osaleda Tartus, Pärnus ja Tallinnas ning üks kursus toimub veebis. Kursused kestavad üks-kaks päeva.

Suveülikooli 22 kursuse hulgast leiab huvi- või erialase täiendamise võimalusi nii vaimse ja füüsilise tervise, kunsti, disaini ja kultuuri kui ka turunduse teemal.

Programmi kavandamisel on võetud arvesse ka varasemate osalejate soove ja eelistusi. Koolituste formaat on endiselt mitmekülgne: loengute kõrval saab osaleda aruteludes ning lahendada praktilisi ülesandeid.

Huvilised saavad lihvida eluks vajalikke oskusi, nagu vihaga toimetulemine, konfliktide lahendamine ja leppimine, efektiivne argumenteerimine ja hääle kasutamine avalikel esinemistel. Samuti leiab valikust kursusi vaimse eneseabi, praktilise hingamise ja mediteerimise ning kollektiivi hea sisekliima loomise kohta.

Spordi teemal saab õppida, kuidas käib laste ja noorsportlaste motiveerimine, mida teha, et keha ja selg püsiksid terved, ning kuidas reguleerida sportimise ajal energiat ja lõdvestumist.

Kunsti- ja kultuurihuvilised on oodatud tutvuma end ümbritseva ruumi ja arhitektuuriga ning proovima omal käel mustrite joonistamist või meisterdama vanadest ketsidest uhiuue paari disainjalanõusid.

Nagu eelmisel aastal, saab ka tänavu analüüsida ühe väärt teatritüki tähendust ja mõju: sel aastal on kavas Tallinna Linnateatri «Kalaranna 28».

Suveülikooli eripära on suvine ja rahulik õhkkond. Varasemate aastate osalejad on kiitnud häid koolitajaid ning võimalust teiste osalejatega mõtteid vahetada. «Väga mõnus suvine õhkkond, praktilised tegevused ja energiat täitvad harjutused,» kirjutas möödunud aastal osalenu. «Ei oska paremat ja huvitavamat tahtagi, võiks olla nädalane kursus.»

Kursused on mõeldud kõigile: õppima on oodatud üliõpilased, vilistlased, juhid, spetsialistid, ametnikud, õpetajad, kultuuri- ja spordihuvilised ning kõik teised õpihimulised inimesed.

Kursuse läbinutele väljastatakse Tartu ülikooli täiendusõppe läbimist tõendav dokument.

Koolituste kava ja sisuga saab tutvuda kodulehel.

Märksõnad
Tagasi üles