Kristjan Jaagu stipendiumi toel alustab välisülikoolis õpinguid 12 üliõpilast

PM Haridusportaal
Copy
Klassiruum.
Klassiruum. Foto: Matti Kamara (Pohjarannik)

Haridus- ja noorteamet annab sel aastal välisülikoolis õppimiseks Kristjan Jaagu kraadiõppe stipendiumi kahele doktorandile ja kümnele magistrandile.

Stipendiumi abil minnakse magistri- või doktorikraadi omandama Prantsusmaale, Hollandisse, Iirimaale, Rootsi, Suurbritanniasse, Taani, Ameerika Ühendriikidesse ja Soome ning stipendiumiteks kulub kokku 200 000 eurot.

Haridus- ja noorteameti stipendiumite büroo juhi Carmen Raudsepa sõnul on võrreldes varasemate aastatega sel aastal taotlejate seas rohkem magistrante ja vähem doktorante.

«Ka pandeemia mõju on tuntav, sest järjest rohkem kõrgkoole võimaldab osaleda tasemeõppes veebi teel. Nii ongi selleaastaste stipendiaatide seas ka neid, kes suurema osa oma välisülikooli õpingutest läbivad Eestis. See võimaldab õpinguid töö- ja pereeluga paremini ühildada ning omandada teadmisi ja oskuseid olemasoleva töö kõrvalt,» sõnas Raudsepp.

Ta lisas, et aastate jooksul on kandidaadid toonud välja, et konkurss on andnud väärtusliku kogemuse argumenteerimiseks ja põhjendamiseks, mis on tulevikus grantide taotlemisel väga vajalik oskus.

Värsked stipendiaadid lähevad õppima mitmesuguseid erialasid. Doktoriõppes spetsialiseerutakse näiteks keskkonnaalasele majandusteadusele ja muusikapoliitikale, magistritasemel aga biofarmakoloogiale, valgusdisainile, terrorismi ja poliitilise vägivalla uuringutele ning filmikunstile.

Stipendiumi doktoriõpinguteks said Pille-Riin Aja, kes asub õppima Ecole des Ponts ParisTechis, ja Virgo Sillamaa, kelle õppekohaks saab Erasmus University Rotterdam.

Stipendiumi magistriõpinguteks said Diandra Kaasik (University College Cork), Elise Poom üKungliga Tekniska Högskolan), Helerin Eiche (Atlantic Technological University), Johanna Kristiina Jaansoo (Imperial College London), Johannes Vallikivi (University of Cambridge), Katrin Kivisikk (Aalborg University), Kristiina Davidjants (Stephens College), Kätlin Loomets (Royal College of Art), Mõtus Lõmaš Kama (Aalto University) ja Oksana Belova-Dalton (University of St Andrews).

Kristjan Jaagu kraadiõppe stipendiumile oodati kandideerima üliõpilasi, kes alustavad või jätkavad magistri- või doktoriõppe tasemel õpinguid tunnustatud välisülikoolis ning on valmis pärast lõpetamist Eestis tööle asuma.

Magistritudengid said toetust taotleda juhul, kui Eesti tööturul on eriala järele suurem vajadus, kuid seda ei saa Eestis õppida või on õppe- ja teadustöö tase väliskõrgkoolis väga heal tasemel.

Kristjan Jaagu kraadiõppe stipendiume antakse välja alates 2002. aastast. Programmi eesmärk on kraadiõppurite ja noorteadlaste ning õppejõudude õpiteede mitmekesistamine ning rahvusvahelise teadmussiirde toel Eesti kõrgkoolides pakutava hariduse ja teadustöö kvaliteedi tõstmine ja ka lõpetajate konkurentsivõime tõstmine tööturul.

Uuel õppeaastal jätkub ka 17 varasema stipendiaadi toetamine. Värskete stipendiaatide lisandumisega on 21 aasta jooksul välja antud 212 kraadiõppe stipendiumi, mille kogusumma ulatub üle kaheksa miljoni euro.

Lisainfot Kristjan Jaagu stipendiumi kohta leiab haridus- ja noorteameti kodulehelt. Stipendiaatide nimekirja koos stipendiumite suurusega leiab samuti ameti kodulehelt.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles