E, 5.12.2022

Heateo Haridusfond toetab 100 000 euroga Ukraina koolilaste kohanemist

PM Haridusportaal
Heateo Haridusfond toetab 100 000 euroga Ukraina koolilaste kohanemist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Apple'i sülearvutid. Illustratiivne.
Apple'i sülearvutid. Illustratiivne. Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/CHINE NOUVELLE/SIPA

Heateo Haridusfond eraldab kokku 100 000 eurot neljale algatusele, mis aitavad Ukrainast Eestisse põgenenud koolilastel oma haridusteed jätkata ja Eesti hariduseluga kohaneda.

Toetust saavad Mondo Ukraina Akadeemia, asendusõpetajate koolitusprojekt, ALPA Kids keeleõppemängud, lisaks soetatakse õppetööks vajalikke sülearvuteid.

Heateo Haridusfond toetab Mondo Ukraina Akadeemia tegevusi 38 000 euroga. Ukraina Akadeemia on Mondo Maailmakooli uus algatus, mis toetab Ukrainast tulnud õpilaste kohanemist Eesti koolides ja lasteaedades. Akadeemia raames korraldatakse koolitusprogramm Ukraina õpetajatele ja kunstiterapeutiliste loovtubade koolitused Eesti haridustöötajatele, kes Ukraina õpilastega töötavad. Kunstiterapeutilistest tegevustest saavad osa ka Ukraina õpilased.

Heateo Haridusfond eraldab MTÜ-le ASÕP 31 512 eurot, mille toel koolitatakse 40 asendusõpetajat keelekümblusmeetodeid kasutama ja suunatakse abivajavatesse koolidesse lisatööjõuks.

Selleks, et Ukraina õpilasi vastu võtnud haridusasutused saaksid võtta laiemalt kasutusele keeleõppeks mõeldud digiõppemängud, eraldab Heateo Haridusfond OÜ-le ALPA Kids 28 800 eurot. Toetus tagab 100 haridusasutusele ligipääsu eesti keelt ja kultuuri õpetavatele digimängudele, mis on loodud koostöös Eesti õpetajatega ning saanud suurepärase tagasiside keeleõppe-tööriistana.

Lisaks toetab Heateo Haridusfond sülearvutite ostmist Ukraina kooliõpilastele, eraldades selleks MTÜ-le Ukraina Eneseabi 1688 eurot.

Heateo Haridusfondi portfellijuhi Kadri Väljaste sõnul reageeris üleskutsele fondist rahastust taotleda 11 algatust. «Heateo Haridusfond soovib panustada ettevõtmistesse, millel on potentsiaali jõuda võimalikult suure sihtgrupini. Koolitades Ukrainast pärit õpetajaid tegutsema Eesti haridussüsteemis ning Eesti õpetajaid töötama Ukraina õpilastega, aitame sõjapõgenike kiiremale kohanemisele kaasa. Mida sujuvam on kohanemine, seda kiiremini taastub koolides tavapärane rütm,» ütles Väljaste.

Heateo Haridusfond on filantroopiafond, mille eesmärk on anda hoog sisse algatustele, mis aitavad lahendada Eesti üldhariduse suurimaid sõlmküsimusi. Fondi asutasid 2019. aastal Martin Villig, Taavet Hinrikus, Bolt ja Wise koos uue põlvkonna ettevõtjatega. Tänaseks on enam kui 50 ettevõtjat panustanud fondi kokku 3 miljonit eurot. Heateo Haridusfondi juhib Heateo Sihtasutus, kellel on pikaajaline kogemus mõjusate ühiskondlike algatuste käivitamisel ja kasvatamisel.

Märksõnad
Tagasi üles