R, 30.09.2022

Kunstiakadeemias algas sisseastumisperiood

PM Haridusportaal
Kunstiakadeemias algas sisseastumisperiood
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kunstiakadeemia uue hoone avamine.
Kunstiakadeemia uue hoone avamine. Foto: Mihkel Maripuu

Esmaspäevast kuni 27. juunini saab esitada sisseastumisavaldusi Eesti Kunstiakadeemia (EKA) eestikeelsetele õppekavadele.

Enam kui kolmekümnele arhitektuuri-, disaini-, kunsti-, ja kunstikultuuri valdkonna erialale on oodatud õppima motiveeritud, visuaalselt ja sotsiaalselt tundlikud inimesed, kes näevad end tulevikus aktiivsete kultuuriruumi kujundajatena.

Sisseastumisavaldusi nii bakalaureuse-, magistri- kui doktoriõppesse võetakse vastu kuni 27. juuni südaööni sisseastumise infosüsteemi SAIS vahendusel. EKA-s kohapeal saab avaldusi esitada 13., 20. ja 27. juunil kell 10–16 õppeosakonnas, ruum D206.

EKA on üks väheseid ülikoole, kuhu astudes ei saa määravaks niivõrd riigieksamite tulemused, kuivõrd vestlus eriala vastuvõtukomisjoniga ja loomingulised sisseastumiskatsed. Sisseastumiseksamid ja -vestlused kandidaatidega toimuvad 29. juunist 5. juulini ning vastuvõtu tulemused teatatakse hiljemalt 8. juulil.

Tänavu uusi õppekavasid EKA-s ei avata, kuid põhjaliku uuenduskuuri on läbinud sessioonõppekava «Disain ja innovatsioon», mis pakub võimalust valida nelja tööturul nõutud disainivaldkonna eriala vahel ning omandada bakalaureusekraad nelja aasta jooksul osalise koormusega õppides.

Eesti kunstiakadeemia on ainus avalik-õiguslik kunstiülikool Eestis ning pakub kõrgel tasemel ja rahvusvaheliselt konkurentsivõimelist arhitektuuri-, disaini-, kunsti-, ja kunstikultuurialast kõrgharidust. Maailma tippülikoole reastava edetabeli QS World University Rankings andmetel kuulub EKA 2022. aasta seisuga maailma 200 parima kunsti- ja disainiülikooli hulka. 2021. aasta lõpetajate rahulolu-uuringu põhjal on ligi 90 protsenti EKA lõpetanutest oma haridusega väga rahul ning soovitaks seda ülikooli teistelegi.

EKA teeb koostööd maailma parimate ülikoolidega ning on oluliste rahvusvaheliste haridus- ja erialavõrgustike liige. Ligi 60 protsenti EKA tudengitest saab rahvusvahelise kogemuse vahetusõpingutel või välispraktikal osaledes. Üha olulisemal kohal õppe- ja teadustöös on koostöö nii era- kui avaliku sektoriga.

Märksõnad
Tagasi üles