E, 5.12.2022

Põllumehed soovivad suunata mudilasi maasikaid kasvatama

PM Haridusportaal
Põllumehed soovivad suunata mudilasi maasikaid kasvatama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Esimene maasikas
Esimene maasikas Foto: Marko Saarm / Sakala

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda jagab teisipäeval neljakümnele Tallinna lasteaiale tasuta kokku 5000 maasikataime, et väikesed aiapidajad saaksid juba sellel suvel omakasvatatud marju peenralt süüa.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus ütles, et kui Joosepi talu noorperemees helistas ja pakkus lasteaedade jaoks tasuta maasikataimi, ei mõelnud ta kaua. «Anname lasteaialastele võimaluse enda peenralt saada suvist marjasaaki. Ühtlasi õpetab see lapsi hoolitsema taimede eest, ja mine tea, ehk väikesed aednikud mõjutavad läbi selle tegevuse oma vanemaid ning järgmine aasta on mõnes koduaias endal maasika- või köögiviljapeenar olemas,» ütles Sõrmus.

Eelmisel aastal «Aasta põllumees 2021» valimisel rahva lemmikuks valitud Ranet Roositalu sõnul jäi Joosepi talul istandiku rajamisest maasika frigotaimi üle ja nii sündiski otsus, taimed ära kinkida erinevatele lasteaedadele.

«Lapsed on meie tulevik ja on väga oluline, et nad mõistaksid juba varajases eas, millise töö ja vaevaga toit nende lauale jõuab. Lisaks on neil nüüd võimalus ise olla aednikud-põllumehed ja kasvatada endale kõige magusamaid maasikaid,» rääkis Roositalu. «Lastele on huvitav ja kindlasti väga hariv praktikas näha ja ise kogeda, kuidas maasikaid kasvatatakse ning taimede eest hoolitsetakse. Eriti ägedaks teeb kogu protsessi see, et tegu on maasika frigotaimedega ja esimesi marju saab noppida juba suve teises pooles.»

Lasteaiad saavad maasikataimed kätte Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja parklast alates kella 12-st Tallinna aadressil Pärnu maantee 141.

Märksõnad
Tagasi üles