E, 2.10.2023

Tudengite ehitatud elektrivormel teeb esimese avaliku demosõidu

PM Haridusportaal
Facebook
Comments
Tallinna Tehnikaülikooli tudengite ehitatud isejuhtiv vormel
Tallinna Tehnikaülikooli tudengite ehitatud isejuhtiv vormel Foto: Tiina Oja

FS Team Tallinn esitleb neljapäeval kell 11 Tallinnas Tehnopoli parklas selle aasta uut ja varasemast kiiremat isejuhtivat ning elektrivormelit.

50-liikmeline TalTechi ja Tallinna Tehnikakõrgkooli ühismeeskond on üheksa kuuga projekteerinud ja valmis ehitanud uhiuue elektrivormeli ning arendanud uued algoritmid isejuhtivale vormelile. Isejuhtiva vormeli algoritmid lubavad sensorite abil kaardistada tundmatut rada vormeli ümber ja sellel sõita kiiremini kui ükski teine isejuhtiv sõiduk.

Elektrivormeli uuendused on parandanud auto ringiaegu kolme sekundi võrra. Kurvides suudab elektrivormel saavutada kuni 3G külgkiirendust ja pidurdamistel 2,5G pikikiirendust, mõlemad väärtused on 0,5G võrra suuremad kui varem.

Tudengivormeli tiim on oma uute autodega valmis kaitsma maailmaedetabeli viiendat kohta Itaalias, Austrias, Tšehhis, Ungaris, Saksamaal ja Hispaanias.

Formula Student on peamiselt tehnikateaduste tudengitele suunatud tootearendusvõistlus, kus üliõpilased projekteerivad ja ehitavad valmis üheistmelise vormelauto. Auto peab läbima erinevaid katseid ning sõitma võidu ringrajal. Vormelautosid hindab rahvusvaheline ja kõrgetasemeline asjatundjate žürii. Projektis osalemine annab tudengile reaalse kogemuse auto projekteerimises ja valmistamises ning tutvustab noortele inseneridele autotööstuse majanduslikku poolt.

FS Team Tallinna elektrivormeli peatoetaja on ABB, isejuhtiva vormeli peatoetaja on Äike.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles