K, 8.02.2023

Avanes noore õpetlase stipendiumi taotlusvoor keskharidusega noortele

PM Haridusportaal
Avanes noore õpetlase stipendiumi taotlusvoor keskharidusega noortele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tõnu Pekk
Tõnu Pekk Foto: Postimees

Alates juunist on võimalik taotleda noore õpetlase stipendiumi õpinguteks välisriigi kõrgkooli bakalaureuseõppes – haridus- ja noorteamet ootab taotlusi kuni 1. juulini.

Stipendium koosneb õpingute alguses makstavast ühekordsest stardirahast. Eelmisel aastal oli stardiraha suurus 4000 eurot.

«Julgustame kõiki koolilõpetajaid üle Eesti kandideerima, sest noori, kelle unistuste ülikool asub välismaal, on igas koolis,» rääkis stipendiumi algataja ja nõukogu esimees Tõnu Pekk.

Haridus- ja noorteameti stipendiumite ja toetuste büroo juhi Carmen Raudsepa sõnul eeldatakse stipendiaadilt pärast õpingute lõppu omandatud teadmiste ja oskuste rakendamist Eesti hüvanguks. «Sel aastal valitakse välja paarkümmend stipendiaati, lõplik stipendiumi saajate arv kujuneb aga vastavalt programmi eelarvele,» lisas ta.

Stipendiaatide valimisel hinnatakse nii õpitulemusi kui ühiskondlikku aktiivsust, aga ka motivatsiooni välismaal õppida ja omandatud tarkusi peale kraadi omandamist Eestis rakendada. Stipendiaadid tehakse teatavaks juulis ning stipendiumid antakse üle augustis.

Noore õpetlase stipendium on Eesti ettevõtjate, haridus- ja teadusministeeriumi ning haridus- ja noorteameti koostöös väljaantav stipendium. Stipendiumiprogrammi eesmärk on toetada ühekordse stardirahaga Eestist pärit andekate keskharidusega noorte bakalaureuse tasemel õpinguid tunnustatud välisriigi kõrgkoolides.

Eesti ettevõtjate toel viimased 18 aastat välja antud stipendiumi on praeguseks makstud 228 noorele. Kõige populaarsem sihtriik seniste stipendiaatide seas on Ühendkuningriigid, aga mindud on ka näiteks Ameerika Ühendriikidesse ja Hollandisse.

Lisainfot stipendiumi kohta ja täpsemad taotlemise tingimused leiab haridus- ja noorteameti kodulehelt www.harno.ee/noore-opetlase-stipendium.

Märksõnad
Tagasi üles