Sisekaitseakadeemia suund tervislikkuse poole pälvis tunnustuse

PM Haridusportaal
Copy
Pildil keskel sisekaitseakadeemia õppeprorektor Ingrid Vetka ning FISU esindajad.
Pildil keskel sisekaitseakadeemia õppeprorektor Ingrid Vetka ning FISU esindajad. Foto: FISU

Sisekaitseakadeemia liitus mullu veebruaris Rahvusvahelise Üliõpilasspordi Föderatsiooni (FISU) algatatud Tervisliku ülikoolilinnaku (Healthy Campus) programmiga, et parandada enda kõrgkooli kogukonna heaolu liikumise ja tervise valdkonnas, ning sai nüüd esimesena Eestis Tervisliku ülikoolilinnaku sertifitseerimismärgise. ​​​​​​

Programmiga on liitunud 94 kõrgkooli üle maailma ning akadeemia on esimesena Põhja-Euroopa riikidest 18 kooli hulgas, kellele on omistatud programmi kõige kõrgem ehk plaatinatase. Eestist osaleb programmis ka Tartu Tervishoiu Kõrgkool ning mitu kõrgkooli teeb selleks ettevalmistusi.

«Tervislik ülikoolilinnak aitab luua üliõpilaste jaoks tervikliku keskkonna, mis on mitmekesine, tervislik ja atraktiivne,» märkis FISU presidendi kohusetäitja Leonz Eder tunnustustseremoonial.

Programm on üles ehitatud kriteeriumite täitmisele. Kõrgkoolil tuleb koguda ja esitada tõendeid, mis näitavad nõuete täitmist ja tõendite piisavuse korral kinnitab audiitor nende vastavuse kehtestatud tingimustele. Kokku on eri valdkondades sada kriteeriumit.

Sisekaitseakadeemias programmi tegevusi koordineeriv spordijuht Epp Jalakas utsitab ka teisi kõrgkoole programmiga liituma. «Osalemine ja kriteeriumite täitmise kohta tõendite kogumine annab hea ülevaate valdkondadest, millega on kõrgkoolil juba hästi ja teemadest, millele võib-olla ei ole varem mõelnudki, aga millega tuleks ka tegeleda. Mitmed meie head projektid said kirja FISU kogumikku ning oleme valmis kogemusi ja parimaid praktikaid jagama,» tõdes Jalakas.

Sisekaitseakadeemia kaardistab regulaarselt erinevaid tegevusi ja on loonud kriteeriumitele vastavaid valdkonna arendusrühmi, kaasates kõiki akadeemia liikmeid ja erinevaid huvigruppe.

Tagasi üles