K, 8.02.2023

Riik soovib suurendada omavalitsuste digivõimekust noorte valdkonnas

PM Haridusportaal
Riik soovib suurendada omavalitsuste digivõimekust noorte valdkonnas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Noorsootöö ühendab
Noorsootöö ühendab Foto: unsplash.com

Haridus- ja noorteamet (Harno) tutvustab teisipäeval projekti «Noortevaldkonna digihüpe», mille eesmärk on suurendada kohalike omavalitsuste võimalusi ja võimekust nutika noorsootöö lahenduste kasutamiseks.

Projekti raames on plaanis aastaks 2024 suurendada vähemalt 48 kohaliku omavalitsuse digivõimekust noortevaldkonnas. Projekti käigus arendatakse innovaatilisi ja noortekeskseid lahendusi noorsootöö kvaliteetsemaks toimimiseks ning luuakse uus e-osalusmeetod.

«Planeeritavate tegevuste abil on meil hea võimalus arendada noorsootöötajate ja noortekeskuste võimekust, et üha rohkem kasutataks enda töös uuenduslikke vahendeid ja süsteeme. Projekti käigus saavad noorsootöötajad vajalikud pädevused, et toetada noori kiiresti arenevas maailmas, pakkudes noorsootöö teenust e-keskkondades ning olles valmis lahendama ettejuhtuvaid probleeme digitehnoloogia abil,» sõnas haridus- ja noorteameti nutika noorsootöö suunajuht Roger Tibar. «Tahame seda kõike teha koos sihtgrupiga. Seega juba sel sügisel võib oodata vähemalt 100 noorele suunatud häkatoni, mille abil soovime luua just sellise kaasamiskeskkonna noortele, kus nad ka päriselt tahaksid käia,» sõnas Tibar.

Tegevused toetavad vähemalt 100 noorsootöötaja digipädevuste arengut, pakkudes neile temaatilisi koolitusi ja õppematerjale, mida on võimalik kasutada ka projekti lõppedes. Täiendavalt luuakse eeldused noorsootöötajate ja kohalike omavalitsuste teadlikuks digihüppeks, töötades välja digipädevus- ja küpsusmudel ning vastavad hindamisraamistikud. Selle toel on kohaliku omavalitsuse või noorsootöö asutuse juhil võimalik seada eesmärke personali pädevuste tõstmiseks või tehnoloogiapargi uuendamiseks. Täiendaval pakutakse kohalikele omavalitsustele nõustamist enda digiarenguga seotud tegevuste planeerimisel.

Projekti peamised partnerid on Tallinna Ülikool ja Eesti avatud noortekeskuste ühendus.

Projekti rahastab Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra toetusmeede «Nutikad lahendused noorsootöös» summas 871 435 eurot. Lisaks Harnole viib antud meetme toel tegevusi ellu ka ettevõte CTF TECH OÜ, pakkudes noortele ja noorsootöötajatele praktilist küberõpet.

Noortevaldkonna digihüppe avasündmus toimub teisipäeval Öpiku konverentsikeskuses kell 12.30 ning seda saab vaadata otseülekandena haridus- ja noorteameti YouTube’i kontol.

Märksõnad
Tagasi üles