R, 31.03.2023

Selgusid teaduse populariseerimise projektikonkursi võitjad

PM Haridusportaal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti Teadusagentuur
Eesti Teadusagentuur Foto: Eesti Teadusagentuur

Selgusid teaduse populariseerimise tänavuse projektikonkursi võitjad - 2022. aastal saab toetust 21 projekti kokku 236 394 euro eest ning kokku esitati konkursile 97 taotlust.

Sel aastal toetati projekte neljas kategoorias, milleks on teadust populariseerivate tegevuste korraldamine, audiovisuaalsete materjalide koostamine, näituste loomisega seotud tegevused ning populaarteaduslike raamatute kirjastamine.

Hindamiskomisjoni esimees, Eesti Teadusagentuuri (ETAG) teaduskommunikatsiooni osakonna juhataja Annely Allik tutvustas, et rahastuse said väga eriilmelised projektid, mille seas oli nii vanu tuttavaid kui ka uusi põnevaid ideid. «Nii jõuab huvilisteni näiteks Eesti Noorte Teaduste Akadeemia videosari rohepöördega seotud müütide kummutamiseks, Laste ööülikooli loengusari, gümnaasiumiõpilastele suunatud keskaegse Tallinna retk Apteeker Melchiori radadel ning Eesti Kunstiakadeemiaga koostöös valmiv film «Lõpetamata linn». Ka on mul hea meel, et projektikonkursi toel toimub teaduslaager Ukraina lastele,» rääkis ta.

Rahastuse saanud projektide loetelu leiab ETAG-i veebilehelt.

Teaduse populariseerimise projektikonkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur ja seda rahastab Haridus- ja Teadusministeerium. Konkursi eesmärk on toetada teaduse tutvustamist laiemale avalikkusele ning äratada noortes huvi teaduse ja teadlase elukutse vastu.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles