N, 9.02.2023

Pagulasabi on rahaliselt toetanud 1178 sõjapõgenikust lapse kooliteed

PM Haridusportaal
Pagulasabi on rahaliselt toetanud 1178 sõjapõgenikust lapse kooliteed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pagulasabi jagab Ukraina lastele koolitoetust, pilt on illustratiivne.
Pagulasabi jagab Ukraina lastele koolitoetust, pilt on illustratiivne. Foto: Elmo Riig / Sakala

MTÜ Eesti Pagulasabi on toetanud rahaliselt juba 1178 Ukraina sõjapõgenikust lapse kooliteed.

Pagulasabi kinnitusel on neile koolitoetuse väljamaksmiseks laekunud 1392 taotlust ning neist on rahuldatud 888. See tähendab, et rahalist toetust on saanud kokkku 1178 last kogusummas 58 900 eurot. Ülejäänud taotluste osas on käimas andmete ülevaatamine ja kontroll.

Toetuse eesmärk on aidata pagulastaustaga lapsi esmaste koolikulutuste tegemisel. Ühekordne toetus vääringus 50 eurot lapse kohta makstakse välja lapsevanema või eestkostja pangakontole taotluse alusel.

«Sõjapõgenik olla ei ole kunagi lihtne: olles kaotanud kogu oma senise elu, on uude keskkonda sisseelamine ja uue elu alustamine keeruline ka lapsel. Rahapõhine toetus annab võimaluse perel ise otsustada ning soetada just seda, mida kooli minemiseks lapsel kõige enam vaja,» ütles Eesti Pagulasabi tugiteenuste juht Anu Viltrop.

Ühekordse toetuse taotlemiseks tuleb Eesti Pagulasabi kodulehel täita taotlusvorm, mis on saadaval eesti, ukraina, vene ja inglise keeles. Taotluse peab esitama koolilapse vanem või eestkostja ning see makstakse taotleja pangakontole välja kümne tööpäeva jooksul. Taotluse esitamise hetkel peab laps olema kooli vastu võetud.

Koolitoetusi makstakse Eesti inimeste tehtud annetuste abil.

Eesti Pagulasabi on alates 2015. aastast jaganud koolitarvikuid ning koolitoetust iga kooliaasta alguses ka Ida-Ukraina rindelähedaste elanike lastele. Ukrainas sees koolitoetuste andmist jätkab Pagulasabi kindlasti ka tulevikus.

Märksõnad
Tagasi üles