EKSPERT EETRIS Peeter Lusmägi: «Kas eestimaalased liiguvad piisavalt?»

Mariliis Maripuu
, Postimees TV toimetaja
Copy

Meie elukorraldus ja terviseteadlaste soovitused kipuvad järjest enam lahku minema. Soovitav on päevas liikuda vähemalt 30 minutit. Siinjuures jäävad aga igapäevane töö ja toimetused järjest enam istuvat elustiili soosivate kontori või kodukontori seinte vahele. Kas kodust tööle ja sealt jälle koju rutiin võimaldab meil ikka piisavalt aktiivsed olla?

Seekordses «Ekspert eetris» saates tutvustab Eesti Olümpiakomitee liikumisharrastuse juht Peeter Lusmägi, miks on kehaline aktiivsus oluline ja kui aktiivsed on eestimaalased võrreldes teiste riikide elanikega. Samuti pakub ta lahendusi, kuidas ennast rohkem liigutada ning jagab ka Eesti Olümpiakomitee lähiaastate ambitsioone. Vaata saadet kolmapäeval kell 16.00 Postimees TV-st.

Saatejuht on Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi lektor Mart Soonik.

Saatesari «Ekspert eetris» vahendab põnevaid, silmaringi avardavad ja harivaid teemasid, olgu tegu tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidikaga. Saates arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega praegu aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad kõiki. Teadlaste roll on ühiskonnas tähtsam kui kunagi varem. Iga päev paiskab õhku rohkem küsimusi kui vastuseid. Selguseks, uuteks lahendusteks ja tarkadeks otsusteks, olgu riigi või inimese tasandil, on vaja tõenduspõhisust.

Saatejuhid on Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks, BFMi lektor Mart Soonik ja Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht Rein Olesk.

«Ekspert eetris» sai alguse 2020. aasta kevadel ning pälvis oma teemapüstitustega 2020. aasta teaduse populariseerija tunnustuse.

Varasemaid saateid saab järele vaadata Tallinna Ülikooli veebilehel ja tv.postimees.ee.

Tagasi üles