K, 8.02.2023

Tallinna päev toob koolidesse muusikahommikud

PM Haridusportaal
Tallinna päev toob koolidesse muusikahommikud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Teiste hulgas astub õpilaste ette ka Andres Kõpper
Teiste hulgas astub õpilaste ette ka Andres Kõpper Foto: Erakogu

Tallinn kui tänavune UNESCO muusikalinn tähistab Tallinna päeva rohkete muusikale pühendatud sündmuste ja kontsertidega – programm saab alguse reedel muusikahommikuga Tallinna koolides.

Tallinna päev algab reede hommikul Tallinna koolides, kus toimuvad tuntud muusikute osalusel muusikahommikud. «Hulk muusikuid ja muusikaga seotud inimesi on võtnud vastu kutse minna koolidesse ja rääkida noortele sellest, mida muusiku elukutse ja Tallinna UNESCO muusikalinnaks olemine nende jaoks tähendab,» Tallinna kultuurivaldkonna abilinnapea Kaarel Oja.

Ligi 20 Tallinna munitsipaalkoolis astuvad õpilaste ette Hannaliisa Uusma, Andres Kõpper, Karl Killing, Anett Kulbin, Kirke Karja ja teised.

Reede hommikul oodatakse kõigi Tallinna koolide õpilasi ka muusikaviktoriinist osa võtma, õigesti vastanute vahel loositakse ühele klassile välja auhind: ühiskülastus vabalt valitud Eesti artisti kontserdile.

Terve nädalavahetuse vältavas programmis esitatakse muusikat nii tänapäevast kui keskajast, nii noortelt kui maailmatasemel tegijatelt. Tallinna päeva kulminatsioon on  pühapäeval Kadrioru pargis toimuv vabaõhukontsert, kus kodumaiste tähtede kõrval astub üles ka Harkivist pärit orkester Prime Orchestra.

«Loomulikult tasub kuulama tulla ka Estonia Kontserdisaalis toimuvat Tallinna talendi lõppkontserti,» soovitas Oja.

Muusika- ja ajaloohuvilistele pakub teatri- ja muusikamuuseum Tallinna päeva puhul muusikateemalist ekskursiooni vanalinnas, mille keskmes on Eesti muusikaloo olulised paigad ja inimesed. Huvilistel tuleb end Tallinna päeva kodulehel kirja panna.

Kõik Tallinna päeva üritused on tasuta.

Märksõnad
Tagasi üles