EKSPERT EETRIS Elen Lotman «Kas loovust saab õppida?»

Claire Peinar
, Postimees TV toimetaja
Copy

Loovinimesi - kunstnike, muusikuid, filmitegijaid ja teisi - nähakse tihtipeale kui sünnipäraselt andekaid. Mis saab aga neist, kellel on suur tahe kunsti teha, kuid kaasasündinud meisterlikkust pole? Kas üldse saab õppida loovust ja loomingulisust?

Loovtestides näitavad pea kõik lapsed üles suurt loomingulisust ja andekust. See aga väheneb drastiliselt täiskasvanueas. Miks see juhtub ja kuidas saaksid koolid ning õpetajad toetada loovuse säilimist?

Tallinna Ülikooli esimene loovdoktor, operaator, filmitegija ja Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi lektor Elen Lotman räägib loovusest, loovuse õppimisest ja õpetamisest kolmapäeval kell 16 Postimees TV-s.

Saatejuht on Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks.

Saatesari «Ekspert eetris» vahendab põnevaid, silmaringi avardavad ja harivaid teemasid, olgu tegu tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidikaga. Saates arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega praegu aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad kõiki. Teadlaste roll on ühiskonnas tähtsam kui kunagi varem. Iga päev paiskab õhku rohkem küsimusi kui vastuseid. Selguseks, uuteks lahendusteks ja tarkadeks otsusteks, olgu riigi või inimese tasandil, on vaja tõenduspõhisust.

Saatejuhid on Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks, BFMi lektor Mart Soonik ja Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht Rein Olesk.

«Ekspert eetris» sai alguse 2020. aasta kevadel ning pälvis oma teemapüstitustega 2020. aasta teaduse populariseerija tunnustuse.

Varasemaid saateid saab järele vaadata Tallinna Ülikooli veebilehel ja tv.postimees.ee.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles