Ida-Virumaa tudengid peavad konverentsi

PM Haridusportaal
Copy
Tallinna tehnikaülikooli Virumaa kolledž.
Tallinna tehnikaülikooli Virumaa kolledž. Foto: Meelis Meilbaum

12. mail esitlevad Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) Virumaa kolledžis peetaval üliõpilaskonverentsil Ida-Virumaa kolme kõrgkooli tudengid oma uuringute, projekti- ja lõputööde tulemusi ning kuulutatakse välja Ida-Virumaa üldhariduskoolide loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia (LTT) ning ettevõtluse uurimistööde konkursi võitjad.

Kokku 16 TalTech Virumaa kolledži, Tartu Ülikooli (TÜ) Narva kolledži ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilase ettekannet on jaotatud kolme sessiooni, käsitledes tarku süsteeme, kaasaegseid tehnoloogiaid ja rakendusi, virtuaalreaalsust ning uut reaalsust. Tulevikuinseneridele peab inspiratsiooniloengu Solaride Akadeemia.

«Ettekannetes on leiutisi ja huvitavaid ideid, nagu tark linnumaja, tehisintellekti kasutamine mängude loomises, aga ka õppeprotsessi parendamiseks näiteks masinnägemise abil,» selgitas Virumaa kolledži arendusjuht Anna Kaljusaar.

Tal lisas, et üliõpilastööd on tänapäeval üha enam praktilise väärtusega ning seotud ettevõtete, asutuste, keskkonna või reaalse elu püstitatud ülesannetega. «Üliõpilaskonverentsi peamine väärtus on üliõpilastelt teistele noortele edasiantav kogemus ja õhkkond, mille loovad üliõpilased ise,» märkis Kaljusaar.

Konverentsil esinevad ettekannetega lisaks Ida-Virumaa üldhariduskoolide loodus- ja täppisteaduste (LTT) ning ettevõtluse uurimistööde konkursi võitjad. Talve lõpus Virumaa kolledži välja kuulutatud konkursi eesmärk oli anda maakonna noortele väljund oma uurimistöödele, mille põhiteemaks on loodus- ja täppisteadused, rohetehnoloogiad, ringmajandus, ettevõtlus ning informaatika. Tähtajaks laekunud tööde võitjad saavad TalTech Virumaa kolledži rahalised preemiad. Auhindu jagavad konkursil osalejatele lisaks Eesti Energia, Eastman Specialties, Kiviõli Keemiatööstus ja Pargi Keskus.

Üliõpilaskonverentsile oodatakse kuulama nii kooliõpilasi, tudengeid, õpetajaid kui ka ettevõtjaid.

Üliõpilaskonverentsi Ida-Virumaa kõrgkoolide tudengitele korraldab Virumaa kolledž kolmandat korda. Varem on konverentsid toimunud 2018. ja 2019. aastal.

Tagasi üles