L, 2.12.2023

EKSPERT EETRIS ⟩ Andres Jõesaar «ERRi juhi valimiste läbipaistvusest»

Mariliis Maripuu
, Postimees TV toimetaja
Facebook
Comments

Eesti Rahvusringhääling (ERR) valis tänavu uut juhti. Valimine tõi aga erinevat vastukaja, sest ERRi nõukogu esimees avaldas esialgu soovi pikendada senise juhi ametiaega ilma avaliku konkursita.

Pärast sellise ettepaneku negatiivset vastukaja kuulutas nõukogu avaliku konkursi siiski välja. Ent ka selle puhul on avaldatud ajakirjanduses kahtlusi, et võitja oli enne konkursi väljakuulutamist teada ning kogu protsess oli näitemäng.

Valimised kulmineerusid 26. aprillil, mil rahvusringhäälingu nõukogu teatas, et valituks osutus ühehäälselt senine juht Erik Roose, kes jätkab teist ametiaega.

Rahvusringhäälingu juhi valimisest, ERRi tulevikust ja rollist meie ühiskonnas räägib 4. mai saates «Ekspert eetris» TLÜ Balti filmi-, meedia- ja kunstide instituudi meediapoliitika dotsent Andres Jõesaar. Saade algab kell 16 Postimees TVs ja on hiljem järelvaadatav.

Saatejuht on Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht Rein Olesk.

Saatesari «Ekspert eetris» vahendab põnevaid, silmaringi avardavad ja harivaid teemasid, olgu tegu tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidikaga. Saates arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega praegu aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad kõiki. Teadlaste roll on ühiskonnas tähtsam kui kunagi varem. Iga päev paiskab õhku rohkem küsimusi kui vastuseid. Selguseks, uuteks lahendusteks ja tarkadeks otsusteks, olgu riigi või inimese tasandil, on vaja tõenduspõhisust.

Saatejuhid on Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks, BFMi lektor Mart Soonik ja Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht Rein Olesk.

«Ekspert eetris» sai alguse 2020. aasta kevadel ning pälvis oma teemapüstitustega 2020. aasta teaduse populariseerija tunnustuse.

Varasemaid saateid saab järele vaadata Tallinna Ülikooli veebilehel ja tv.postimees.ee.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles