T, 21.03.2023

EKSPERT EETRIS ⟩ Norman Aas: «Sõnapommide valing: kas vaenukõne vajab reguleerimist?»

Mariliis Maripuu
, Postimees TV toimetaja
Norman Aas: «Sõnapommide valing: kas vaenukõne vajab reguleerimist?»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Päris pommide laastavat mõju ei sea kahtluse alla mitte keegi. Milline on aga sõnapommide ehk vaenukõne mõju, mis valinguna meie avalikku inforuumi uputama kipub? Selle nädala «Ekspert eetris» saates räägib Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi kriminaalõiguse lektor ja Soraineni vandeadvokaat Norman Aas vaenukõnest ja selle reguleerimisest.

Juttu tuleb sõnavabaduse ja vaenukõne piirist, vaenukõne tagajärgede mõõtmisest ja mõõtmatusest. Samuti probleemidest, mida vaenukõne reguleerimine kaasa võib tuua. Arutleme saatekülalisega, kas Eestis peaks üldse vaenukõne reguleerima?

Saatejuht on Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi lektor Mart Soonik. 

Saade on eetris 27. aprillil kell 16 ja hiljem järelvaadatav.

Saatesari «Ekspert eetris» vahendab põnevaid, silmaringi avardavad ja harivaid teemasid, olgu tegu tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidikaga. Saates arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega praegu aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad kõiki. Teadlaste roll on ühiskonnas tähtsam kui kunagi varem. Iga päev paiskab õhku rohkem küsimusi kui vastuseid. Selguseks, uuteks lahendusteks ja tarkadeks otsusteks, olgu riigi või inimese tasandil, on vaja tõenduspõhisust.

Saatejuhid on Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks, BFMi lektor Mart Soonik ja Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht Rein Olesk.

«Ekspert eetris» sai alguse 2020. aasta kevadel ning pälvis oma teemapüstitustega 2020. aasta teaduse populariseerija tunnustuse.

Varasemaid saateid saab järele vaadata Tallinna Ülikooli veebilehel ja tv.postimees.ee.

Märksõnad
Tagasi üles