Teksataskutest disainelemendid tõid parima minifirma tiitli

PM Haridusportaal
Copy
Seekordne parim minifirma on Taskus
Seekordne parim minifirma on Taskus Foto: Ketrin Vali

Tallinnas Karjäärikeskuses lõppeval nädalal toimunud minifirmade võistlusel viis parima minifirma tiitli koju Pernova hariduskeskuse minifirma Taskus, mis toodab teksataskutest disainielemente.

Eesti parima minifirma kõige hilisema toote, helkuri hoiustamiseks mõeldud minitasku esimene eksemplar kuulub ka Eesti presidendile Alar Karisele.

Eesti parima minifirma põhilisteks toodeteks on riidejääkidest valmistatud kott-taskud, vöötaskud ning riiete ja kottide külge kinnitatavad taskud, kus on mugav hoida nii telefoni, rahakotti kui koduvõtmeid. Noorte õpilaste eesmärk on hoida loodust ja tõsta inimeste teadlikkust taaskasutusest.

Tulekul on uued tooted

Minifirma Taskus meeskonnaliikmed on Loore Lee Allmaa, Elisabeth Tagobert ja Mia Lota Vahenõmm ning õpilaste juhendajad on Eve Varik ja Daisi Lorents. Esikoht tagas Eesti parimale minifirmale pääsme aprillis toimuvale Läti Õpilasfirmade laadale ja festivalile Riias, kus osaleb noori seitsmest riigist.

«Meil läks täna päris hästi ja vaatamata mõnele viperusele sujus kõik nii nagu lootsime. Loomulikult me sisimas seda võitu väga ootasime ja lootsime, kuid praegu on ikka väga uskumatu tunne – me tulime ja tegime ära!» rõõmustas minifirma Taskus meeskonnaliige Loore Lee Allmaa hetk pärast parima minifirma välja kuulutamist.

«Praegu töötame välja spetsiaalselt helkuri jaoks mõeldud minitaskut, mis hoiaks helkuri ja selle küljes oleva nööri teistest taskus olevatest asjadest eraldi. Nimetame seda ise «ainulaadseks taskuks», see on välja töötatud meie klientide tagasisidele tuginedes. Esimese ainulaadse tasku eksemplari kinkisime märtsi lõpus Eesti Vabariigi presidendile Alar Karisele, kes selle rõõmuga vastu võttis,» lisas Allmaa.

Žürii otsus oli üksmeelne

Žüriiliikme esimehe ja Junior Achievement Eesti nõukogu liikme Ene Andruškevitšuse sõnul oli žüriiliikmete otsus Eesti parimat minifirmat välja kuulutades väga üksmeelne. «Tänavune parim minifirma jäi meile kõigile silma juba aruandes, mis andis väga põhjaliku ja konkreetse ülevaate tootest ja arendusest, rahalistest seisudest ja tulevikuplaanidest. Tiimiliikmed olid põhjalikult läbi mõelnud ka oma müügistrateegia ja nendega kohtudes oli tore näha, kui palju nad oma tootesse ise usuvad. Soovin teile palju edu tulevikuks,» ütles žürii esimees Andruškevitšus auhinda üle andes.

Teise koha ja Edu ja Tegu nutika probleemilahenduse eripreemia tiitli pälvis Jõhvi põhikooli minifirma Suure Sõbra Abi, mis pakub 1. kooliastme õpilastele Ida-Virumaal eestikeelset lugemisabi teenust. Üks lugemisabi sessioon kestab 20-30 minutit ja selle vältel loetakse lastega koos nende lemmikraamatuid või kohustuslikku kirjandust. Suure Sõbra Abi tiimiliikmed on Alyn Hindreus, Darja Nikitina, Mariell Paas ja Mirtel Kõue Gamzejev ning juhendaja Karolin Luik.

Kolmanda koha ja Rahva Lemmiku tiitli pälvis Raasiku Kooli minifirma Lindla, kes valmistab rombikujulisi vineerist lindude pesakaste ja söögimaju. Õpilaste eesmärgiks on pöörata tähelepanu loodushoiule ja loodust säästvale kasutusviisile. Tiimiliikmed on Jandro Pärna, Kert Sinik, Pjotr Pitšugin ja Rudi Kivimäe ning õpilaste juhendaja on Marge Aasalaid. Rahva Lemmik valiti välja JA Eesti Facebooki lehel toimunud hääletuse käigus, mille pani minifirma Lindla kinni ülekaaluka 719 häälega.

Büroomaailma müügipreemia auhinna tõi koju Tallinna Reaalkooli tütarlaste minifirma Ubin, mis valmistab maha visatud klaasikildudest ehteid. Ubina meeskonnaliikmed on Amanda Jokobson, Kaisa Ollikainen ja Laura Lumi Orub. Õpilasi juhendab Egle Pihlap.

UC Rendi meeskonnatöö eripreemiaga tunnustati Tallinna Lilleküla gümnaasiumi minifirmat Hoitud Lemmik, mis pakub lemmiklooma omanikele Tallinnas jalutus- ja hoiuteenust. Hoitud Lemmiku tiimiliikmed on Marta Maria Tamm, Heti Maria Kala, Liisabel Lass ja Triinu Lii Neubauer ning juhendaja Marko Krusberg.

Eesti parim minifirma selgitati välja kolmes osas. Igal firmal tuli võistluses osalemiseks esitada minifirma kirjalik aruanne ja kulude-tulude ülevaade, esineda publikule ja žüriile ning osaleda stendivoorus ehk laadal, mille käigus tuli oma tooteid ja teenuseid tavakülastajale müüa. Minifirmad on 7.-9. klassi õpilaste õpilasfirmad.

JA Eesti tähistab tänavu oma 30. tegevusaastat. Kui õpilasfirmasid on Eestis loodud juba 30 aastat, siis minifirmasid ligi 20 aastat. Minifirmade võistlus toimub tänavu kaheksandat korda. Eesti Parima Minifirma võistlust toetavad Edu ja Tegu ettevõtlus- ja karjääriõppe programm Euroopa Sotsiaalfondist, SEB Pank ja Eesti Töötukassa.

2022. aasta parima minifirma tiitlit püüdis kümme minifirmat.

Jõhvi põhikooli minifirma Suure Sõbra Abi pakub esimese kooliastme õpilastele Ida-Virumaal eestikeelset lugemisabi teenust. Üks sessioon kestab 20-30 minutit ja selle vältel loetakse lastega koos nende lemmikraamatuid või kohustuslikku kirjandust. Oma tegevusega julgustavad nad vene keelt kõnelevaid lapsi suhtlema eesti keeles ning olema avatud eesikeelsele kultuuriruumile.

Tamsalu gümnaasiumi ja Ülenurme gümnaasiumi tütarlaste loodud minifirma Shine valmistab pärlitest, kettidest ja eri kujuga ripatsitest käsitööehteid, mis on kaetud roostevaba terase või kullaga.

Tallinna Lilleküla gümnaasiumi minifirma ChocoLabbro neli usinat tütarlast toodavad kauni välimusega soolakaramelli, pähklipuru ja vaarikatega käsitööšokolaade. ChoccoLabbro hitt-tooteks on valge šokolaadi kommid vaarikatega.

Tallinna Lilleküla gümnaasiumi minifirma Hoitud Lemmik pakub lemmiklooma omanikele Tallinnas jalutus- ja hoiuteenust. Õpilasfirma on tegutsenud kuus kuud, selle aja jooksul on nad jalutanud 13 korda ja hoidnud kokku üheksat koera.

Raasiku kooli minifirma Lindla valmistab rombikujulisi vineerist lindude pesakaste ja söögimaju. Õpilaste eesmärgiks on pöörata tähelepanu loodushoiule ja loodust säästvale kasutusviisile.

Tallinna Lilleküla gümnaasiumi minifirma Nugat toodab vahukommidest, pähklitest ja küpsistest vahemeremaade stiilis maiuseid. Valikus on kolm eri maitset: maasikas, piparmünt ja brownie.

Paikuse kooli minifirma Magusaroomia valmistab puhta koostisega toalõhnastajaid, mis sobivad nii veganitele, lastele kui loomadele. Valikus on vaarika, sidruni-laimi ning šokolaadi-apelsini hõnguga toalõhnastajad.

Tallinna Reaalkooli tütarlaste loodud minifirma Ubin valmistab maha visatud klaasikildudest ehteid. Klaasikildude ümber keritakse mustast, valgest või roosast kullast traat tänu millele saab ripats omanäolise disaini.

Pernova Hariduskeskuse minifirma Taskus kasutab taaskasutusmaterjalidest üle jäänud taskuid ning toodab nendest erinevaid disainielemente, näiteks kott-taskuid, vöötaskuid ning riiete ja kottide külge kinnitatavaid ja kleebitavaid taskuid. Minifirma eesmärgiks on hoida loodust ja tõsta inimeste teadlikkust taaskasutusest.

Tartu Variku kooli minifirma Kandel valmistab looduslikke soja- ja kookosvahast käsitööküünlaid. Küünlad on saadaval eri värvides, lõhnades ja kujudes, muuhulgas leiab valikust mees- ja naisfiguuri-, mullikuubiku-, roosi- ning südamekujulisi käsitööküünlaid, mis töötavad hästi ka sisekujunduselemendina.

Eesti parim minifirma võidab osavõtupääsme Läti Õpilasfirmade laadale ja festivalile Riias, kus osaleb noori seitsmest riigist. Esikolmikule paneb auhinnad välja SEB Pank, lisaks jagatakse ka kolm eripreemiat: Edu ja Tegu nutika probleemilahenduse, Büroomaailma müügipreemia ja UC Rendi meeskonnatöö eripreemia.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles