EKSPERT EETRIS Hagi Šein «Mis on televik?»

Mariliis Maripuu
, Postimees TV toimetaja
Copy

Meil on olevik ja tulevik, aga mis on televik? Seekordses «Ekspert eetris» saates tutvustab Tallinna Ülikooli Balti, filmi, meedia ja kunstide instituudi telekultuuri külalisprofessor Hagi Šein oma uut raamatut digitelevisioonist ning räägib lahti, mis on televik.

Saates tuleb juttu televisioonist ja sellest, kas mobiiltelefoni ekraanilt vaadatud saated on ikka televisioon? Arutletakse televisiooni võimu ja ühiskondliku läbilõike tutvustamise üle, ning ka seda, kas Eesti telemaastik suudab vaatajale pakkuda mitmetahulist programmi? Lisaks tutvustab Hagi Šein uut andmebaasi «Telekraat», mis koondab Eesti teleajaloo, uurimistööd, artiklid, materjalid, pildid ja palju muud, andes nii põhjaliku ülevaate Eesti telemaastiku kohta.

Saade on eetris 20. aprillil kell 16 ja on järelvaadatav.

Saatesari «Ekspert eetris» vahendab põnevaid, silmaringi avardavad ja harivaid teemasid, olgu tegu tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidikaga. Saates arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega praegu aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad kõiki. Teadlaste roll on ühiskonnas tähtsam kui kunagi varem. Iga päev paiskab õhku rohkem küsimusi kui vastuseid. Selguseks, uuteks lahendusteks ja tarkadeks otsusteks, olgu riigi või inimese tasandil, on vaja tõenduspõhisust.

Saatejuhid on Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks, BFMi lektor Mart Soonik ja Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht Rein Olesk.

«Ekspert eetris» sai alguse 2020. aasta kevadel ning pälvis oma teemapüstitustega 2020. aasta teaduse populariseerija tunnustuse.

Varasemaid saateid saab järele vaadata Tallinna Ülikooli veebilehel ja tv.postimees.ee.

Tagasi üles