Haridusasutused saavad aprillis kandideerida aasta kooliks

PM Haridusportaal
Copy
Mullu võitis aasta kooli tiitli Uulu põhikool
Mullu võitis aasta kooli tiitli Uulu põhikool Foto: Haridus- ja noorsooamet

Eesti üldharidus- ja kutsekoolidel on aasta kooli tiitlile kandideerimiseks aega täpselt kolm nädalat – konkursil osalemiseks tuleb koolil saata haridus- ja noorteametile video ja pildigalerii ning tasub arvestada, et tänavu on fookuses koostöö ja üksteisest hoolimine.

Aasta kooli valimisega soovitakse märgata ja tunnustada koole, kus õppimiseks on loodud koostööd soodustav ja loovust arendav õpikeskkond. Haridus- ja noorteameti projektijuhi Kadri Ratase sõnul valitakse aasta kooli viiendat korda. «Läbi aastate oleme näinud õpilaste suurt entusiasmi ning head koostööd õpetajate ja koolijuhtidega. Ootame ka sel aastal inspireerivaid lugusid nii suurtest linnakoolidest ja väikestest maakoolidest. Kõikidel osalejatel on võrdsed võimalused, vaja on vaid pealehakkamist. Praegu on veel paras aeg ettevõtlikud koolinoored punti võtta, panna kokku üks äge video, valida välja kõige ilmekamad fotod ning osaleda konkursil,» rääkis Ratas.

Aasta kooli tiitlile kandideerimiseks tuleb kooliperel 24. aprilliks veebilehele https://konkursiveeb.edu.ee/ laadida kooli tutvustav lühivideo, pildigalerii ja lühike iseloomustus. Täpsed tingimused konkursil osalemiseks leiab veebilehelt www.harno.ee/aastakool .

Aasta kool 2022 selgub žürii hinnete ja rahvahääletuse tulemusena. Aasta kool tiitli võitja kuulutatakse välja 27. mail ETV otsesaates «Terevisioon».

Aasta kooli on valitud neljal korral. Eelmisel aastal pälvis aasta kooli tiitli Uulu põhikool, 2020. aastal oli tiitli omanikuks Võru gümnaasium, aasta varem Viljandi gümnaasium ning kõige esimene aasta kool oli Tallinna 32. keskkool.

Aasta kooli valimist toetab Euroopa Sotsiaalfond. Aasta kool on osa haridus- ja teadusministeeriumi poolt välja kuulutatud aasta õpetaja konkursist.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles