Kooliõed kutsuvad südamekuul kooliperesid kõndimisvõistlusi korraldama

PM Haridusportaal
Copy
Lapsed sportimas.
Lapsed sportimas. Foto: Meelis Meilbaum

Tallinna Koolitervishoid kutsub südamekuud ehk aprilli tähistama liikumisaktiivsuse tõstmisega ja korraldama motivatsiooni hoidmiseks sammulugemisvõistlusi.

Kooliõed ise loevad oma samme esmaspäevast kolmapäevani ja selgitavad välja ka võitja.

SA Tallinna Koolitervishoid juhatuse esimees Kädi Lepp tõdes, et koolilapsed liiguvad igapäevaselt vähe. «Tallinnas on vahemaad pikad, mistõttu suur osa lapsi viiakse kooli ja huviringidesse autoga. Natuke rohkem kõnnivad need, kes kasutavad ühistransporti, kuid kokkuvõttes jääb just vabas õhus liikumisest vajaka.»

Ta lisas, et väikese kehalise aktiivsusega lastel on täiskasvanueas suurem risk südame- ja veresoonkonna haigusteks, lisaks esineb praegusel aja lastel rohkem ka ülekaalulisust kui mõnikümmend aastat tagasi, mil lapsed mängisid palju õues ja istusid vähem nutiseadme ja arvuti taga.

Sellepärast kutsuvad kooliõed südamekuul rohkem õues liikuma. «Õpilastel on tihedad koolipäevad ja niisama jalutamist ajakavasse alati ei mahu. Üks võimalus rohkem samme teha on kõndida jala kooli ja pärast tagasi koju. Kui vahemaa liiga pikk, siis sättida kasvõi nii, et osa teed sõidab õpilane auto või bussiga ning edasi läheb juba jala,» soovitas Kädi Lepp.

Innustust jagavad kindlasti sammulugemise võistlused, mida kevaditi korraldatakse paljudes töökollektiivides. Lepa sõnul on ka koolipered oodatud südamekuul võidu kõndima. «Vaja pole muud kui sammulugemise äppi telefonis või nutikella. See, kas teha ülekooliline mõõduvõtmine või korraldada see klassis, kas võistelda individuaalselt või moodustada meeskonnad, kas kõndida võidu terve kuu, nädal või üks päev, jäägu juba iga koolipere enda otsustada.»

Eeskuju andmiseks loevad ka kooliõed esmaspäevast kolmapäevani oma kolmel päeval kõnnitud samme. «Tegelikult ei tähenda õdede töö ainult kabinetis istumist, tihti saavad nad päeva jooksul mööda koolimaja koridore liikudes juba 10 000 sammu kokku,» kinnitas Lepp. «Aga värskes õhus liikumine on loomulikult kõige kasulikum ja ka paljud kooliõed on lubanud neil päevil jala tööle kõndida.»

Kõige suurema sammude saagi saanud kooliõde kuulutatakse välja neljapäeval, mil tähistatakse ülemaailmset tervisepäeva.

Sihtasutus Tallinna Koolitervishoid on Eesti suurim kooliõdesid ühendav organisatsioon, kus töötab enam kui 90 kooliõde. Koostöös lapsevanemate, koolipersonali ja teiste spetsialistidega on kooliõed abiks õpilaste tervise edendamisel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles