K, 8.02.2023

Võõrsile õppima minna soovijad saavad riigilt õppetoetust küsida

PM Haridusportaal
Võõrsile õppima minna soovijad saavad riigilt õppetoetust küsida
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Õppimine. Foto on illustratiivne.
Õppimine. Foto on illustratiivne. Foto: Kevin Koik

Haridus- ja noorteamet avas täna Kristjan Jaagu vahetusõpingute stipendiumi taotlusvooru, et toetada Eesti kõrgkoolides õppivate magistrantide ja doktorantide ühe kuu kuni aasta pikkuseid vahetusõpinguid väliskõrgkoolides ja teadusasutustes.

Amet ootab taotlusi kuni 1. maini.

Haridus- ja noorteameti stipendiumite ja toetuste büroo juhi Carmen Raudsepa sõnul on Kristjan Jaagu vahetusõpingute stipendiumi eesmärk rahvusvahelise õpirände toel tugevdada Eesti kõrgkoolides pakutava hariduse ja teadustöö kvaliteeti ning tõsta lõpetajate konkurentsivõimet tööturul.

«Eelmisel aastal sai vahetusõpingute stipendiumit 35 üliõpilast ja stipendiumiteks kulus kokku 240 000 eurot. Viimasel kolmel aastal on keskmine stipendiumi suurus olnud ligi 7000 eurot üliõpilase kohta,» rääkis Raudsepp, lisades, et stipendiumiga ei toetata neid õpinguid, mis toimuvad Erasmus+ programmi raames.

Stipendiumiga toetatakse stipendiaadi sõidu- ja elamiskulude katmist. Stipendiumi suurus sõltub sihtkoha kaugusest ja elukallidusest. Lisaks saab taotleda õppemaksu hüvitamist kuni 5000 euro ulatuses. Vahetusõpingute eesmärk võib olla õppetöös osalemine või õppekavakohase praktika läbimine. Doktorandid võivad stipendiumi kasutada ka individuaalseks tööks, välitöödeks ja konsultatsioonideks.

Vahetusõpingud peavad toimuma perioodil tänavu 1. juulist kuni järgmise aasta 30. septembrini ning taotleja peab oskama eesti keelt vähemalt B1 keeletasemel.

Vahetusõpingute stipendiumi taotlusi saab esitada kaks korda aastas. Lisaks kevadisele taotlusvoorule toimub üks taotlusvoor ka oktoobris. Avaldusi stipendiumi taotlemiseks saab esitada aadressil taotlused.edu.ee.

21. märtsil avas haridus- ja noorteamet ka Kristjan Jaagu kraadiõppe stipendiumi taotlusvooru, millega toetatakse magistri- või doktoriõpinguid välisülikoolides. Kraadiõppe stipendiumile saab taotlusi esitada kuni 20. aprillini.

Märksõnad
Tagasi üles