E, 5.12.2022

Haridus- ja noorteameti peadirektorina alustab tööd Jaak Raie

PM Haridusportaal
Haridus- ja noorteameti peadirektorina alustab tööd Jaak Raie
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jaak Raie
Jaak Raie Foto: Elmo Riig

Haridus- ja noorteameti (harno) peadirektorina alustab reedest tööd Jaak Raie.

Haridus- ja teadusministeeriumi (HTM) kantsleri Kristi Vinter-Nemvaltsi sõnul on tööle asuv peadirektor pikaaegse avaliku sektori juhtimiskogemusega ning hästi kursis ka hariduselus toimuvaga. «Usun, et tema liitumine Harno meeskonnaga annab asutusele uue hingamise ning praegu keerulistes oludes on eriti tähtis, et haridusvaldkond käiks ajaga kaasas ja oleks hästi juhitud. Soovin Jaak Raiele jõudu selles vastutusrikkas ja väljakutseid pakkuvas ametis,» sõnas kantsler pressiesindaja teatel.

«Ootan väga võimalust panustada Eesti haridusellu ning kujundada meeskonnaga Harno tulevikukindlaks hariduspoliitikaid rakendavaks organisatsiooniks. Hariduskorralduse juurde jõudmise eest tänan aga nii Viljandi linnavalitsust kui Põhja-Sakala valda, kes selle töölõigu arendamiseks võimaldasid mul oma panuse anda ning tähtsustavad selgelt haridust meie riigi tuleviku alustalana,» ütles Jaak Raie.

Jaak Raie oli novembrist Põhja-Sakala vallavanem, enne seda Viljandi haridus- ja kultuuriameti juhataja. Varasemalt on Raie pikka aega töötanud SA Tallinna Teaduspark Tehnopol juhatajana, olnud Eesti rahvusringhäälingu loomise ajal juhatuse liige ning Tallinna spordi- ja noorsooameti juhataja. Raie on omandanud Tartu Ülikoolis liikumis- ja sporditeaduste bakalaureusekraadi ning tal on ka õpetaja kutse.

Harno peadirektori valimist korraldas riigikantselei juures tegutsev avaliku teenistuse tippjuhtide valikukomisjon ning peadirektori kinnitas ametisse minister Liina Kersna oma käskkirjaga.

Märksõnad
Tagasi üles