R, 30.09.2022

EKA arhitektuuritudengid arendavad uut välisaunade tootesarja

BNS
EKA arhitektuuritudengid arendavad uut välisaunade tootesarja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
EKA maja väljastpoolt vaadatuna.
EKA maja väljastpoolt vaadatuna. Foto: Mihkel Maripuu

​Eesti Kunstiakadeemia (EKA) arhitektuuritudengid arendavad koostöös ühe maailma suurima termopuidu ja saunamaterjalide tootja, Eesti ettevõtte Thermoryga õppetöö raames nende brändile Auroom uut välisaunade tootesarja.

Koostööprojekti veab EKAs eelmise aasta lõpus loodud puitarhitektuuri kompetentsikeskus PAKK.

PAKKi ühe vedaja ja uurimisrühma juhi, arhitektuuriteaduskonna vanemteaduri Renee Puusepa sõnul annab Thermory spetsialistide kaasamine õppetöösse ja tudengite praktiline tutvumine tehaselise tootmisega tulevastele arhitektidele parema reaalsustaju ning arusaamise, kuidas projekteeritud lahendusi teostatakse. «Tootmise ja teostusprotsessi süvitsi tundmine aitab tudengitel oma tulevases töös luua kvaliteetsemaid ja säästvamaid hooneid, sest tehaselisel tootmisel on nagu igasugusel suureskaalalisel tööstusel oma eripärad ja piirid.»

Hea võimalus praktikaks

Praeguseks on Thermory valmissaunade brändi Auroom tootearenduse disainisprindi käigus valminud nelja meeskonna tööde seast välja valitud võitja, kelle kontseptsiooni nüüd ellu viiakse. Edasise koostöö käigus on eesmärk välja arendada eristuva, põhjamaise, hea arhitektuurse lahenduse ja disainikeelega tootesari, pakkudes selle käigus tudengitele võimalust oma ideed reaalselt praktikas ellu viia ning õppida tundma tootmisettevõtte köögipoolt.

Thermory turundusdirektor Andres Kanguri sõnul on ettevõtte toodete üheks oluliseks sihtrühmaks arhitektid ning loogiline jätk sellele on teha tihedamat koostööd ka arhitekte koolitava teadusasutustega. «Meie eesmärk on toetada noorte arhitektide teadmisi puidutööstusest ja puidu väärindamise tehnoloogiatest, seega ei tulnud ühisosa EKA puitarhitektuuri kompetentsikeskusega kaugelt otsida,» selgitas Kangur.

Projektid valmivad kevadeks

Arhitektuuritudengid arendavad koostöös Thermoryga oma kontseptsiooni edasi, mängivad läbi lahenduse detailid, konstruktsiooni, kriitilised sõlmed, materjalid, lisavarustuse elemendid ja nii edasi. Samuti uurivad nad turul tegutsevaid konkurente ja parimaid praktikaid. «Kevadeks soovime projekteerimisfaasiga lõpule jõuda ning sealt edasi hakata projekti ehitusliku ja majandusliku poolega tegelema. Sügisel tahame esitleda uut tootesarja kahel suurel wellness-valdkonna messil Euroopas,» kirjeldas Kangur edasisi plaane.

Puitarhitektuuri kompetentsikeskus PAKK on EKA arhitektuuriteaduskonna juurde 2021. aasta lõpus loodud eraldiseisev uurimiskeskus, mis seob teadus-, ja õppetegevuse uute projekteerimismeetodite, elukeskkonna ja tootearendusega, viies teadlased, erialaspetsialistid ja tudengid kokku tellijatega nii avalikust kui ka erasektorist. PAKK tegeleb kolme suurema alateemaga: ehituse rohepööre, tööstuse digipööre ja uued meetodid puidust tehasemajade projekteerimisel.

Märksõnad
Tagasi üles