K, 8.02.2023

Teadusagentuur aitab Ukrainast saabuvatel teadlastel Eestis tööd jätkata

BNS
Teadusagentuur aitab Ukrainast saabuvatel teadlastel Eestis tööd jätkata
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti ja Ukraina lipp.
Eesti ja Ukraina lipp. Foto: Marko Saarm

Eesti Teadusagentuur aitab Ukrainast saabuvatel teadlastel Eestis tööd jätkata, ühtlasi peatab koostöö Vene Föderatsiooniga programmi ERA.Net RUS Plus raames.

Teadusagentuur toetab Eesti vabariigi ametlikke seisukohti ja Baltimaade haridusministrite ühispöördumist Ukraina noortele abi ja õppimisvõimaluste tagamiseks ning avaldab toetust Ukraina riigile ja rahvale. Agentuur on asunud ette valmistama toetusmeetmeid Eestisse saabuvatele Ukraina teadlastele, mis võimaldaksid tutvuda teadustööga Eesti ülikoolides ning koos Eesti kolleegidega teadustöös osaleda.

«Mõistame, et Ukrainale on väga oluline tuleviku ülesehitamisel toetuda oma teadlastele ning rahvusvahelisele koostööle. Planeerime paindlikke toetusskeeme, et arvestada meie ülikoolide võimalustega ning saabuvate teadustöötajate vajadustega. Peame oluliseks Ukraina akadeemiliste töötajate ja Eestisse jõudvate Ukraina tudengite omavahelisi kontakte, mistõttu toetused on ennekõike suunatud ülikoolidele,» ütles Eesti Teadusagentuuri juhatuse esimees Anu Noorma.

Teadusagentuur on juba alates 2015. aastast teinud tihedat koostööd Ukraina haridus- ja teadusministeeriumi ja teadusfondiga, sealsete teadusasutuste ja teadlastega. Koostöö eesmärk on suurendada Ukraina edukust Euroopa Liidu teaduse ja innovatsiooni raamprogrammis ning toetada lõimumist Euroopa teadusruumiga.

Eesti Teadusagentuur on ka Euroopa teadust rahastavate organisatsioonide liidu Science Europe’i liige ning teeb teiste liikmesriikidega koostööd Ukraina toetamiseks. Science Europe’i ühisavaldust saab lugeda siin. Teadusagentuuri töötajad näitavad toetust Ukrainale ka individuaalselt läbi erinevate heategevusalgatuste.

Märksõnad
Tagasi üles