K, 1.02.2023

Viimane võimalus on kandideerida välisministeeriumi õppetoetusele

PM Haridusportaal
Viimane võimalus on kandideerida välisministeeriumi õppetoetusele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jonatan Vseviov
Jonatan Vseviov Foto: Mihkel Maripuu

Välisministeerium jätkab tänavu Tartu Ülikooli magistriõppe õppekaval «Tänapäeva Aasia ja Lähis-Ida uuringud» kokku nelja üliõpilase õppetasu katmist, taotlusi oodatakse hiljemalt teisipäevaks.

Eeloleval kevadel lõpetab õppekava kaks stipendiumi saanud tudengit. Sügisel jätkab õpinguid kaks 2021/2022. õppeaastal alustanud stipendiaati ja lisaks pakub ministeerium stipendiumi kahele alustavale eestlastest tudengile järgmiseks kaheks aastaks.

«Aasia ja Lähis-Ida majanduslik ja geopoliitiline mõju maailmas on jõuliselt kasvamas, mistõttu on välisministeeriumil järjest suurem vajadus Aasiat ja Lähis-Ida tundvate spetsialistide järgi, kes nendes regioonides toimuvat mõista ja tõlgendada oskaks,» sõnas välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov. «Tartu Ülikooli magistriõppe õppekava on selleks hea kasvulava,» lisas ta.

Välisministeerium kutsub huvilisi üles kandideerima välisministeeriumi stipendiumitele, kandideerimise tähtaeg on 15. märts. Täiendavat infot saab Tartu Ülikoolist aadressil https://ut.ee/et/oppekavad/tanapaeva-aasia-ja-lahis-ida-uuringud. Programmi õppekeel on inglise keel.

Välisministeeriumil on Tartu Ülikooliga koostöö raamleping alates 2019. aastast. Leping näeb ette mitmesuguseid õppe- ja teadusvaldkonna tegevusi, näiteks täiendõpe, konsultatsioonid ja praktika välisministeeriumis.

Märksõnad
Tagasi üles