L, 23.09.2023

Edumus avab esmaspäeval distantsõppe kooli ukrainlastele

PM Haridusportaal
Facebook
Comments
Edumuse õpetajad. Pilt on illustratiivne.
Edumuse õpetajad. Pilt on illustratiivne. Foto: Jakob Meier

Järgmise nädala esmaspäevast, 14. märtsist hakkab haridusalgatuse Edumus distantsõppekool «Школа надії» (e.k «Lootuse kool») õpilastele pakkuma ukrainakeelseid ainetunde ja psühholoogilist tuge.

«Школа надії» pakub distantsõppes tunde Ukrainast põgenenud või ajutiselt lahkunud õpilastele. Veebikool võimaldab Ukraina lastel olenemata asukohast õpinguid emakeeles jätkata, ning pakub töövõimalusi Eestisse ja Balti riikidesse saabunud Ukraina õpetajatele.

Õpilased ja õpetajad saavad kooli registreeruda veebilehel shkolanadii.com.ua.

Projekt vajab eelkõige reaalainete – nagu matemaatika, füüsika või keemia – õpetajaid, aga ka teiste ainete õpetajaid nagu näiteks ajalugu. Õpetajad töötavad paindliku graafiku alusel ja saavad tundide eest töötasu.

Hetkel on kooli registreerunud juba üle 30 õpetaja, kes jõudsid Ukrainast Eestisse pärast sõja algust. Nende hulgas on näiteks ukraina keele ja kirjanduse, võõrkeelte, joonistamise ja finantskirjaoskuse õpetajaid ning ka psühholooge, kes on valmis õpilastele ja õpetajatele tuge pakkuma.

«Meie jaoks on väga oluline, et Ukrainast ajutiselt lahkuma pidanud õpilased saaks veeta aega koos eakaaslastega ja jätkata õpinguid emakeeles. Loodame 1.–11. klassi esimeste tundidega alustada juba järgmisel nädalal ning uute õpetajate lisandudes hakkame pakkuma rohkem aineid erinevatele klassidele. Lisaks põhiainetele pakume veebikoolis ka valikaineid, näiteks rahatarkust, milles saavad osaleda erinevate klasside õpilased,» ütles haridusalgatuse Edumus asutaja Maria Rahamägi.

«Sõda saab kindlasti läbi ja varsti avaneb võimalus rahuliku taeva all koju naasta. Soovime oma programmiga toetada Ukraina lapsi ja õpetajaid ning näidata, et Eesti tervitab neid soojalt ja teeb kõik selleks, et aidata neil jätkata oma haridusteed ka kodumaalt eemal,» lisas Edumuse ärimentor Jaanika Merilo.

Projekti «Школа надії» algatas haridusidu Edumus ning selle partneriteks Eestis on kohalikud omavalitsused ja üldhariduskoolid.

Edumus toob 21. sajandi oskusi koolidesse nii Eestis kui ka Ukrainas. Haridusvaldkonna idufirma kaasas eelmisel kevadel investoritelt 180 000 eurot platvormi edasiarendamiseks, laienemiseks Eestis ning tegevuse alustamiseks välisriikides.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles